TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK

Neriješeno Slavije u Đakovu, dva gola Marka Žuljevića

PRIJE 3 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Neriješeno Slavije u Đakovu, dva gola Marka Žuljevića Požega.eu | Neriješeno Slavije u Đakovu, dva gola Marka Žuljevića

Nogometni klub Slavija iz Pleternice je u 25. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok na gostovanju u Đakovu odigrao neriješeno 3:3  s Đakovo Croatijom. U borbenoj, kvalitetnoj  i korektnoj utakmici gosti su zasluženo osvojili bod, a mogli su izboriti i pobjedu protiv momčadi koja zauzima gornji dio prvenstvene ljestvice.
Na početku prvog poluvremena pleternički nogometaši iz izglednih prigoda ne uspijevaju doći do vodstva, a pritom se domaći vratar ističe dobrim obranama i spašava svoju mrežu. Ubrzo dolazi do obrata u igri i domaćin zabija dva gola. Prvo u 15. minuti Karlo Ljulj iz jedanaesterca dovodi svoju ekipu u vodstvo (1:0), a samo minutu kasnije(16)  Luka Međugorac povisuje na 2:0. Slavija se ne predaje te nakon jednog protunapada, u kojem sudjeluje Filip Kocijan, domaći obrambeni igrač Bruno Damjanović postiže autogol u 21. minuti i gosti smanjuju na 2:1. Kada je izgledalo da će prvo poluvrijeme završiti ovim rezultatom, gostujuća momčad poravnava u 43. minuti na 2:2, a gol postiže prodorni i snalažljivi napadač te najbolji strijelac Marko Žuljević.
U nastavku utakmice domaćin ima više od igre te u 63. minuti povisuje na 3:2, a strijelac je ponovno Karlo Ljulj. Postupno Đakovo Croatia prepušta inicijativu Slaviji koja novim pogotkom Marka Žuljevića izjednačuje u 69. minuti na 3:3.  Obje momčadi iz protunapada pokušavaju doći u vodstvo, u čemu prednjače gosti stvarajući prigode za gol, no rezultat se ne mijenja do kraja susreta.  Na kraju je podjela bodova najpravičnija, a pleternička momčad nastavlja tako s upješnim rezultatima. U pet zadnjih utakmica postigla je četiri pobjede, a zauzima 11. mjesto s 30 bodova. U 26. kolu dočekuje kvalitetnu ekipu Čepina koja se na ljestvici nalazi na drugom mjestu, iza prvoplasirane požeške Slavonije.