SUSJEDSKI DERBI U PLETERNICI

(FOTO) Poraz Slavije od vodeće Slavonije

PRIJE 2 MJESECA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | (FOTO) Poraz Slavije od vodeće Slavonije Požega.eu | (FOTO) Poraz Slavije od vodeće Slavonije

Pleternička Slavija je u 28. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok bila domaćin vodećoj Slavoniji iz Požege. Na stadionu “Stjepan Zdenko Šivo“ u susjedskom i županijskom derbiju gosti su, iako igrački oslabljeni bez šestorice standardnih igrača, pokazali bolju igru i s rezultatom 2:3 zasluženo odnose kući sva tri boda. Slavija je nastupila bez trojice svojih suspendiranih igrača. Već nakon prvih devet minuta požeška momčad dolazi u vodstvo 0:2 golovima prodornih i razigranih Tvrtka Jankovića (5) i Jakova Jančeka (9). Slavonija nastavlja novim napadima, a njeni opasni napadači dovode domaću obranu u stalnu kušnju. Slavija tek povremenim prijetnjama na gol gostujućeg vratara Gabriela Poletija pokušava smanjiti vodstvo gostiju. Kada je izgledalo da će se na odmor otići s ovim rezultatom, u 44. minuti crnoputi Clement Awounyo u jednom prodoru s desne strane lijepim golom smanjuje na 1:2.

Nastavak utakmice pripada požeškoj momčadi koja ubrzo dolazi u prigodu povisiti vodstvo. Naime, zbog prekršaja domaćeg vratara Ivana Kraljaka, osječki sudac Zvonimir Matković pokazuje na bijelu točku. Izvođač najstrože kazne bio je iskusni Mato Marčetić, no vratar brani njegov udarac i iskupljuje se za prethodni propust. Bio je to vjetar u leđa domaćinu koji privremeno preuzima inicijativu, a Marko Žuljević i Pavo Nikolić ne uspijevaju realizirati vrlo izgledne prigode za postizanje pogotka. U završnici susreta najbolji igrač utakmice mladi i daroviti Tvrtko Janković u 84. minuti postiže svoj drugi gol za 1:3, a Marko Žuljević u sudačkoj nadoknadi zabija za konačnih 2:3. Poslije ove pobjede, Slavonija se učvrstila na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s 57 bodova, ispred drugoplasiranog Čepina koji ma četiri boda manje. Slavija se nalazi među 16 klubova na 13. mjestu s 33 boda.

Nakon utakmice Slavijin trener Ninoslav Parmaković čestitao je Slavoniji na zasluženoj pobjedi. Najavio je dvije sljedeće utakmice, u 29. kolu u gostima protiv Tomislava iz Cerne te u posljednjem 30. kolu kod kuće protiv Kutjeva. U oba susreta pleternička momčad treba ostvariti povoljne rezultate jer je to uvjet za ostanak u trećeligaškom društvu.

Trener Slavonije Krešo Poleti čestitao je svojim igračima na pobjedi, a umjesto šestorice standardnih igrača morao je uvrstiti u sastav i neke juniore. -To je naša nogometna škola, a danas su dobili šansu i samo im mogu čestitati. Ozbiljno smo i bez kalkulacija ušli u ovu utakmicu, a Slaviji želim puno sreće u nastavku prvenstva-kazao je trener požeške momčadi.