Slavonija i Kutjevo u borbi za finale Kupa

PRIJE 2 TJEDNA
TEKST: sportalo.hr

Požega.eu | Slavonija i Kutjevo u borbi za finale Kupa Požega.eu | Slavonija i Kutjevo u borbi za finale Kupa

Danas je u prostorijama Nogometnog saveza Požeško slavonske županije održan ždrijeb polufinala Kupa koji je spojio dva trećeligaša.
Voljom “kuglica” za finale će se boriti trećeligaši Slavonija i Kutjevo koje brani titulu u ovom natjecanju, te Slaven i Jakšić koji će odmjeriti snage u Gradcu. Županijski prvoligaš bio je želja sva tri preostala sudionika polufinala, pa je tako najbolje prošao Jakšić. A i za Gračane je ovo natjecateljski najbolji ishod, domaći dvoboj protiv Jakšića daje kakve takve šanse, dok je ipak propuštena prilika da se po prvi put u službenoj utakmici odmjere snage sa Slavonijom. Jakšić je prije dvije sezone imao priliku ispisati povijest, imali su finale na svom terenu protiv BSK-a ali su nakon penala morali čestitati protivniku, a ako prođu Slavena bit će im to treće finale jer su i u sezoni 2014/15. igrali u finalu protiv Slavonije koja je u dvije utakmice uvjerljivo osvojila jedan od svojih 12 naslova u ovom natjecanju.
Poletijeva momčad tako ulazi u veliku završnicu sezone u kojoj mogu do duple krune, prve nakon 2013. godine kada su Požežani osvojili Treću HNL i Županijski kup. Kutjevo je u protekloj sezoni prvi put osvojilo trofej u Kupu, sada kao branitelj mora na najteže moguće gostovanje. Misli su i jednima i drugima primarno na prvenstvu, no finale i osvajanje Kupa nije nešto čega su se spremni odreći bez prave borbe. Polufinalne utakmice igraju se u srijedu 15. svibnja.