Požega.eu
Promjena teme
Prijava
Pretraži Požega.eu
DERBIJ ZAČELJA

Poraz Slavije na gostovanju u Našicama

1.4.2025. u 06:50
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Poraz Slavije na gostovanju u Našicama Požega.eu | Poraz Slavije na gostovanju u Našicama

1.4.2025. u 06:50
TEKST: I. Tomić

Prilagodba teksta ▼
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

U dvadesetom kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija sastala se u Našicama s NAŠK-om, ekipom s posljednjeg mjesta prvenstvene ljestvice. Po kišom natopljenom i teškom terenu odigrana je u derbiju začelja na Gradskom stadionu borbena utakmica u kojoj je domaća momčad povela već u 2. minuti susreta, a strijelac je bio Igor Prijić (1:0) nakon jedne nesmotrenosti gostujuće obrane. Poslije ovoga gola NAŠK ima inicijativu koja traje sljedećih desetak minuta, a nakon toga do izražaja dolazi bolja igra gostiju. Izrazite prigode za postizanje golova nisu iskoristili Antonio Kuš i Taiwo Mathew Daniel, a na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom domaće momčadi.

Na početku drugog poluvremena Slavija postiže u 48. minuti izjednačujući pogodak (1:1), a strijelac je Hrvoje Ančurovski koji s oko 30 metara postiže europski gol pogodivši desne rašlje vratara Ive Guljelmovića. Do kraja regularnog dijela drugog poluvremena pleternička ekipa ima blagu inicijativu, no ne iskorišćuje nekoliko izrazitih šansi za gol. Posebno se to odnosi na Antonija Kuša koji nakon prodora i ubačaja Filipa Kocijana, ne pogađa mrežu iz neposredne blizine. Izgledalo je da će ipak doći do podjele bodova, no to se nije dogodilo. Naime, u prvoj minuti sudačke nadoknade Silvio Anočić savladava mladog vratara Ivana Kraljaka za pobjedu 2:1 i vrlo važna tri boda u borbi za opstanak u ovom rangu natjecanja.

Nedvojbeno je da Slavija i ovaj put može po prikazanoj igri, nakon propuštenih šansi, žaliti za barem jednim bodom. Treba napomenuti da je pleternički trećeligaš odigrao utakmicu bez svog najboljeg strijelca Tomislava Žuljevića i S. Lubara, a momčad je prvi put vodio novi trener Braslav Ostojić kojemu predstoji grčevita borba za opstanak. Poslije ovoga poraza, pleternička ekipa zauzima pretposljednje 15. mjesto ljestvice. U 21. kolu odlazi na gostovanje u Stari Slatinik gdje je dočekuje domaći NK Svačić, momčad koja zauzima osmo mjesto.



Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.