Proglašeni najsportaši i sportašice grada Požege za 2015. godinu

POŽEGA – Već tradicionalno se održava svečanost u Gradskom kazalištu Požega u prigodi proglašenja najuspješnijih sportaša, sportašica, klubova i trenera, a dodijeljen je i Trofej Požeškog sportskog saveza Grada Požege za 2015. godinu. U izboru sportaša godine na prijedlog klubova sudjelovali su članovi Izvršnog odbora Požeškog sportskog saveza.

Laureatima su priznanja dodijelili zamjenik gradonačelnika Mario Pilon, zamjenik župana Ferninand Troha, predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović i dopredsjednici PSS Vlado Drkulec i Tomislav Čabraja te članovi Izvršnog odbora Krunoslav Prpić i Igor Krizmanić.

Bogata foto galerija sa svečanosti uz razgovor s odabranim uspješnim sportašima odnosno sportašicama i pojednicima slijedi ujutro…..

U kategoriji perspektivnih sportaša nagrade su dobili:

Marko Letinić – Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga,
Leon Pejša – Gimnastičko društvo Sokol,
Helena Matanović – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea,
Marija Nekić – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea,
Ivona Matanović – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea,
Nenad Šostar – Odbojkaški klub Sokol,
Kadetska ekipa Streljačkog klub Požega – Anđelko Prskalo, Gašpar Klarić i Antonio Burić,
Rafael Skeledžić – Judo klub Judokan Požega,
Luka Radić – Judo klub Judokan Požega,
Marin Solina – Gradski šahovski klub Požega,
Elena Solina – Gradski šahovski klub Požega,
Karlo Vajzer – Fitnes klub Play,
Filip Kazić – Fitnes klub Play,
Hana Ledić – Twirling klub Požega,
Martina Berger – Ženski košarkaški klub Plamen Požega,
Teodora Sakoman – Ženski košarkaški klub Plamen Požega,
Antonio Blažeković – Moto klub Požega Promet,
Enola Šamu – Moto klub Požega Promet,
Ivan Del Vechio – Powerlifting klub Body Art,
Marko Grbeš – Rukometni klub Požega,
Marko Gelenčir – Rukometni klub Požega,
Šimun Banović – Rukometni klub Požega,
Matej Perić – Nogometni klub Slavonija,
Luka Martić- Nogometni klub Slavonija,
Bruno Raguž – Nogometni klub Slavonija,
Filip Gretić – Kickboxing klub Bushido,
Daniel Pavičić – Košarkaški klub Požega.

U kategoriji kadetkinja: 1. mjesto: Ana Vojtulek – Ženski košarkaški klub Požega (kadetska reprezentativka Hrvatske i naša najbolja igračica na Europskom prvenstvu), 2. mjesto: Ema Thur – Powerlifting klub Body Art (prvakinja Hrvatske u pawerliftingu do 57 kg), 3. mjesto: Nora Pisker – Gradski šahovski klub Požega (prvakinja Slavonije i Baranje do 13 godina).

U kategoriji kadeta: 1. mjesto: Tibor Kakuk – Gradski šahovski klub Požega (Prvak Hrvatske do 13 godina ostvario plasman na Svjetsko prvenstvo), 2. mjesto: David Lojber – Nogometni klub Slavonija (najbolji igrač i strijelac kadetske ekipe), 3. mjesto: Valentin Vidović – Bokslački klub Graciano (3. mjesto na Prvenstvu Hrvatske do 60 kg).

U kategoriji juniorki:
1. mjesto: Tonka Pavelić – Gimnastičko društvo Sokol (5. mjesto u višeboju na Državnom prvenstvu B program),

2. mjesto: Laura Bašić – Ženski košarkaški klub Požega (Junirska reprezentativka Hrvatske, članica startne petorke ŽKK Požege), 3. mjesto: Martina Pilaš – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea.

U kategoriji juniora:

1. mjesto: Mihael Jugović – Boksački klub Graciano (član Hrvatske reprezentacije, 3.mjesto Prvenstvo Hrvatske do 69 kg, nastupio na Euro one ligi za BK Sesvete i Slavonija tim), 2. mjesto: Jan Letić – Gimnastičko društvo Sokol (5. mjesto u višeboju na Prvenstvu Hrvatske B program), 3. mjesto: Ivan Jakešević – Nogometni klub Slavonija (najbolji igrač juniorske ekipe, član prve postave seniorske ekipe NK Slavonije – člana 3.HNL).

U kategoriji sportaša s invaliditetom: 1. mjesto: Željka Peška – Športska udruga slijepih Zlatna Dolina (Svjetska prvakinja u kuglanju za slijepe osobe), 2. mjesto: Stjepan Matijašević – BK Nada ( Zlatna medalja Kup Hrvatske za 2015 u kategoriji B C 3, četiri srebrne medalje na turnirima u 2015.g., četvrto mjesto na paraolimpijskom turniru u Poljskoj), 3. mjesto: Vlado Deanović – Požeški športski savez gluhih (2. mjesto pojedinačno na Prvenstvo Hrvatske u kuglanju za gluhe i nagluhe).

U kategoriji seniorki: 1. mjesto: Petra Lovrić – ŽKK Požega (najbolji igrač i strijelac A2 lige), 2. mjesto: Adrijana Jurić – Twirling klub Požega (prvakinja Hrvatske u solo nastupu), 3. mjesto: Patricija Januš – Powerlifting klub Body Art (prvakinja Hrvatske u powerliftingu open do 63 kg, vice prvakinja u apsolutnoj kategoriji žene).

U kategoriji seniora: 1. mjesto: Matej Jaroš – Moto klub Požega Promet (vrhunski sportaš 1. kategorije, 2. mjesto Prvenstvo Hrvatske, reprezentativac Hrvatske, nastupio na Kupu nacija, član ekipe Požega Promet prvaka Hrvatske i osvajača Kupa Hrvatske u motocrossu i super crossu), 2. mjesto: Martin Bušić – Košarkaški klub Požega (najbolji igrač KK Požege osvajača 1. mjesta u A2 ligi i sudionika kvalifikacija za popunu A1 HKL), 3. mjesto: Mihael Pandžić – Moto klub Požega Promet (4. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u motocrossu i super crossu, član ekipe Požega Promet prvaka Hrvatske i osvojača Kupa Hrvatske).

U kategoriji ženskih udruga: 1. mjesto: Ženski košarkaški klub Požega (1. mjesto A2 liga 2014./15., izborile plasman u A1, 1. mjesto A2 liga 2015./16.), 2. mjesto: Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea (8. mjesto 1B liga sezona 2014./15., 11. mjesto 1B liga sezona 2015./16.), 3. mjesto: Stolnoteniski klub Požega (7. mjesto 2014./2015., 1. Hrvatska stolnoteniska liga žene istok, trenutno 5. mjesto 1. Hrvatska stolnoteniska liga žene istok).

U kategoriji muških udruga: 1. mjesto: Moto klub Požega Promet (1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u motocrossu i supercrossu (Matej Jaroš, Mihael Pandžić, Filip Pandžić i Dino Orešković), 1. mjesto Kup Hrvatske, 1. mjesto Prvenstvo Hrvatske u supercrossu za juniore (6-15 godina), 2.mjesto Prvenstvo Hrvatske u motocrossu za juniore), 2. mjesto: Gradski šahovski klub Požega (10. mjesto 1A šahovska liga), 3. mjesto: Košarkaški klub Požega (1. mjesto A2 liga sezona 2014./15.).

Najbolja udruga sportaša osoba s invaliditetom: 1. mjesto: Boćarski klub Nada (13.osvojenih odličja na državnom nivou, 3. mjesto ekipno na prvenstvu u Poljskoj (Matijašević, Begić, Ivanešić)), 2. mjesto: Športska udruga slijepih Zlatna Dolina, 3. mjesto: Požeški športski savez gluhih – kuglački klub (5. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u kuglanju).

U kategoriji sportski trener godine nagrade su dobili Branko Ivanešić – BK Nada, Hrvoje Raguž – Fitnes klub “Play”, Jozo Marić – Športska udruga slijepih Zlatna dolina.

Trofej Požeškog sportskog saveza za sportsku udrugu osvojio je Nogometni klub Dinamo Vidovci-Dervišaga, a trofej saveza za pojedinca osvojio je Krešimir Koppi.

0 Comment