Zaslužena pobjeda Slavonije u 11. kolu III HNL istok: NK Slavonija – NK Bjelovar 2:1

Autor: A.P.

POŽEGA – Nogometaši Slavonije pobijedili su domaćem terenu momčad iz Bjelovara 2:1. Prvu priliku za pogodak Slavonija je imala u 5. minuti nakon kornera s desne strane, kada je Boban šutirao glavom s oko 4.-5. metara, a lopta se od podloge odbila preko grede.

Slavonija vrši pritisak i ima dominaciju no nikako doći do prave prilike. U prvih 15 minuta čak sedam kornera za domaćina, dok su gosti imali tek jedan. Slavonija je potpuno dominantna u prvom poluvremenu, a najbolju priliku za pogodak imao je Pavelić u 26. minuti, kada se našao sam pred Gavranovićem na oko 13. metara i po sredini gola i šutirao pored desne stative. Do odmora Slavonija nije uspjela materijalizirati svoju inicijativu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu gosti igraju otvorenije što daje domaćim igračima više prostora i u 48. minuti veliku priliku da Slavoniju dovede u vodstvo imao je Boban nakon odlične akcije čak četiri domaća igrača po desnoj strani. Kada se očekivao pogodak Boban je pogodio vratara gostiju Gavranovića. U 52. minuti Jakešević je izašao sam u kazneni prostor s desne strane i malo je oklijevao što je bilo dovoljno da gostujući igrači uđu u blok i opet ništa od izgledne prilike. Ipak u 56. minuti konačno pogodak za domaće. Pavelić je s desne strane poslao centaršut na drugu stativu, gdje je loptu prihvatio Nović, koji je na 2.-3. mertra od gola gostiju uposlio Bobana koji loptu zakucava pod grede.

Nova prilika za Slavoniju se stvorila u 62. minuti malo s lijeve strane oko desetak metara od vrata Bjelovara. Pavelić je šutirao lijevom nogom po zemlji, ali lopta je otišla pored gola.

Konačno su navijači Slavonije odahnuli u 69.minuti, kada je Slavonija postigla drugi pogodak. Nović je s lijeve strane centrirao na oko 5 metara poluvisoko. Gavranović je loptu odbio, a na nju je natrčao Jakešević i s oko desetak metara poslao je u mrežu gostiju. Nakon toga domaći igrači su se opustili i u 82. minuti kontra napad gostiju spriječio je nepropisno Božić i dobiva drugi žuti karton pa je Slavonija nastavila igrati s 10 igrača. I kada su gledatelji  mislili da je sve gotovo, u 87. minuti gosti smanjuju rezultat.

Na dobro ubačenu loptu iza obrane Slavonije utrčao je Hajdarović, a kako Vasić nije bio na svome mjestu lobovao je domaćeg vratara s oko 18 metara malo lijevo i zadao dosta panike u redovima domaćina. Ipak na kraju zaslužena pobjeda Slavonije, koja je mogla biti izražena većim rezultatom.

/Foto: D.Mirković /

Tekst: Požeska kronika/J.N.