Visok poraz Slavije u Pleternici [FOTO]

PRIJE 1 GODINU
TEKST: I.T.

Požega.eu | Visok poraz Slavije u Pleternici [FOTO] Požega.eu | Visok poraz Slavije u Pleternici [FOTO]

TEKST: I.T.

U prvom kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok domaća mlada momčad Slavije je u Pleternici uvjerljivo poražena s 0:3 od novaka u ligi Tomislava iz Donjih Andrijevaca. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnom i izjednačenom nadmetanju te nije bilo izrazitih prigoda za postizanje pogodaka. Gosti dolaze u vodstvo 0:1 u 39. minuti vrlo lijepim i rijetko viđenim golom koji postiže Antonio Svrzlić, uputivši snažan udarac s granice kaznenog prostora. S ovim rezultatom odlazi se na odmor, a Slavija u nastavku pokušava izjednačiti, no vrlo dobra  gostujuća momčad opasnim protunapadima ugrožava gol mladog vratara Ivana Kraljaka.

To je urodilo plodom jer u 64. minuti Tomislav povisuje vodstvo na 0:2. Strijelac je bio brzonogi i rastrčani pričuvni igrač Ivan Tunuković koji je u napadu po lijevoj strani vještim driblinzima ispremiješao dva domaća obrambena igrača te preciznim udarcem iz kaznenog prostora  postigao pogodak. Slavija nastoji učestalim protunapadima  popraviti rezultat, no iz slobodnog udarca Roko Anić pogađa prečku, a Filip Kocijan i Pavo Nikolić izrazite šanse ne pretvaraju u gol. Pritom se dobrim obranama ističe mladi vratar gostiju Gabriel Buholc. U  završnici utakmice odlični Karlo Kokanović potvrđuje bolju igru svoje momčadi te zabija za 0:3 i zaslužena tri boda.

Tekst i foto: I. Tomić