Uvjerljiva pobjeda Slavnije i osvajanje još jednog Županijskog nogometnog kupa: NK Slavonija – NK Lipik 1925 3:O /FOTOGALERIJA/

Autor: D.K.

Brojna publika bodrila je finalnu utakmicu Županijskog nogometnog kupa u kojoj su snage na zelenom travnjaku odmjerile ekipe NK Slavonija – NK Lipik 1925. Utakmica je odigrana na kuzmičkom nogometnom igralištu gdje su domaćini organizaciji dio odradili na visini zadatka.

Gledatelji, među kojima su bili čelnici Županijskog nogometnog saveza te gradova Požege i Pleternice, Drago Lucić, dr.sc. Željko Glavić, dr.sc. Boriskav Miličević, Domagoj Katić i drugi mogli su vidjeti fer i korektnu, ali borbenu utakmicu.

Prvi je već i ‘5. minuti mrežu Lipičanima zatresao Matej Martinović koji je rezultat 1:0 ostao sve do ’38. minute kada je loptu u mrežu uputio Matej Peharda i time upisao rezultat 2:0 za Slavoniju s kojim se odlazi na odmor.

Slavonija je imala brojne prilike za još nekoliko pogodaka, na koje su koliko su mogli odgovarali Lipičani. U ’90. minuti dolazi do još jednog pogotka koji za Slavoniju postiže Karlo Antunović. Tim pogotkom dolazi do rezultata 3:0 koji je i ostao do kraja utakmice.

Pobjednički pehar mladoj ekipi Slavonije uručio je Drago Lucić, predsjednik požeško-slavonskog Nogometnog saveza Požeško-slavonske županije, a medalje igračima obiju momčadi podijelili su Tomislav Čabraja i Zdravko Novak. Sucima utakmice prigodne je poklone predao Josip Mazanik iz Izvršnog odbora Županijskog nogometnog saveza.

Županijski pobjednik Slavonija susreće se u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa u Čakovcu s Međimurjem, članom Treće hrvatske nogometne lige-sjever i bivšim drugoligašem. Ova utakmica igra se već u srijedu 25. kolovoza, s početkom  u 16.30.