Uspješan nastup požeških trkača na manifestaciji „Sovsko jezero 2023“ /FOTO/

PRIJE 1 GODINU
TEKST: I. Tomić/FB

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Na drugoj utrci u prirodi Trail „Sovsko jezero 2023“, održanoj 26.kolovoza, okupilo se 185 trkača iz Hrvatske, Srbije, Mađarske i Ukrajine. Treba istaknuti uspješan nastup dvanaestero trkača iz Atletskog kluba Požega koji su se natjecali u malom (5km), srednjem (10 km) i velikom trailu (21 km) te u Dječjoj utrci na stazi dugoj 600 m.

Prvo mjesto u velikom trailu, najzahtjevnijoj stazi  koja obuhvaća čak tri županije: Požeško-slavonsku, Osječko-baranjsku i Brodsko-posavsku, u muškoj konkurenciji osvojio je iskusni i poznati hrvatski trkač Damir Kligl, porijeklom iz Požege, koji je na cilj stigao za 2 sata, 14 minuta i 31 sekundu. Drugi je Dejan Pasarić (2:34:23), a treći požeški trkač David Jelušić (2:42:34). Od ostalih požeških trkača, Ivan Vitenberg bio je 4., Ivana Zelenika 6., a Josip Marić osvojio je  9. mjesto. U ženskoj konkurenciji pobjednica je Aleksndra Kostadinović (Srbija) koja je na cilj došla za 2 sata, 43 minute i 12 sekundi, druga je Ivana Zelenika iz AK Požega (2;49:07), a treća Ivana Devald (2:58:55).

U srednjem trailu među muškarcima pobjednik je požeški atletičar Matija Petričević (45:02), drugi je Darko Smrčak (51:43), a treća Jovana Šubatlija (55:37). Od ostalih požeških natjecatelja, Antun Nigović je bio 5,, Marijan Križanović 14. a Željko Pavlović 19. U ženskoj konkurenciji pobjednica je Jovana Šubatlija (55:37), drugo mjesto osvojila je Marija Kovačević (1:02:02), a treće Helena Weber (1:02:28). Požeška natjecateljica Tanja Paripović zauzela je 23. mjesto.

U malom trailu prvo mjesto zauzeo je požeški trkač Franjo Herijan (28:10), drugi je Matija Fapali (28:42), a treća Blaženka Vukšić (28:56), koja je među ženama osvojila prvo mjesto. Požeški atletičar Dinko Zima zauzeo je 5. mjesto. U Dječjj utrci na stazi dugoj 600 m drugo mjesto osvojio je mladi požeški trkač  Patrik Zima.