Poraz Slavije u Pleternici od Đakovo Croatije

28.10.2024. u 07:09
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U desetom kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok nekompletna domaća Slavija, bez šestorice standardnih igrača, izgubila je od bolje ekipe Đakovo Croatije s 1:3. Čvrsti, prodorni i razigrani gosti već na početku susreta opasnim napadima ugrožavaju gol mladog vratara Ivana Kraljaka. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Fabijan Petričević u 18. minuti dovodi goste u vodstvo (0:1). Domaća momčad uzvraća protunapadima, no obrana gostujuće ekipe otklanja sve prijetnje, a posebno se dobrim i uspješnim obranama ističe njihov vratar Fabijan Damjanović koji onemogućuje izjednačenje. S ovim rezultatom odlazi se na odmor.

Đakovo Croatia boljom igrom nastavlja i u drugom poluvremenu, što rezultira povećanjem vodstva na 0:2 pogotkom Karla Ljulja u 65. minuti. Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Slavije, osječki sudac Zvonimir Matković dosuđuje jedanaesterac za goste, koji uspješno u 71. minuti realizira Antonio Blažanović za 0:3. Šest minuta kasnije (77) domaći topnik i najbolji strijelac ove lige Tomislav Žuljević iz kaznenog prostora zabija za konačnih 1:3, a gosti zasluženo odnose kući sva tri boda.
Poslije ovoga drugog uzastopnog poraza, Slavija na prvenstvenoj ljestvici zauzima 13. mjesto s 12 bodova. U 11. kolu odlazi na gostovanje u Cernu, gdje se 3. studenog (nedjelja) sastaje s domaćim Tomislavom koji se sa 6 bodova nalazi na zadnjem mjestu među 16 klubova.