Pobjednik prvokategornik Marijan Kanjković iz Pleternice

13.10.2024. u 08:07
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U povodu obilježavanja četrnaeste godišnjice postojanja Šahovskog kluba invalida HVIDRA-Brod, organiziran je brzopotezni šahovski turnir. U prostoru Udruge veterana 3. gardijske brigade „Kune“ u Slavonskom Brodu natjecalo se 16 igrača iz nekoliko klubova s područja Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije. Igralo se 7 kola po švicarskom sustavu, s brzopoteznim tempom 7 minuta po igraču, s dodatnih 3 sekunde za svaki odigrani potez.

Prvo mjesto zauzeo je prvokategornik Marijan Kanjković sa 6 bodova, iz Šahovskog kluba Vina Markota iz Pleternice. Drugo mjesto osvojio je drugokategornik Marko Vranjić (6) ) iz ŠK Šahovnica iz Garčina, a treće MK Mato Opačak (5.5) iz ŠK invalida Hvidra-Brod. Najbolji kadet bio je Filp Vojvodić sa 4 osvojena boda iz ŠK Brestovac, a drugoplasirani je njegov klupski suigrač Antonio Sertić (3). Za prva tri seniorska i navedena kadetska mjesta podijeljene su medalje. Poslije završetka turnira i podjela medalja, igrači su kušali rođendansku tortu.