Pobjednik požeški FIDE majstor Branimir Miljević

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Pobjednik požeški FIDE majstor Branimir Miljević Požega.eu | Pobjednik požeški FIDE majstor Branimir Miljević

Prilagodba teksta ▼
PRORED

U povodu proslave dvadeset i šeste godišnjice postojanja, Šahovski klub Ruščica iz Ruščice organizirao je pojedinačni šahovski turnir „Ruščica 2024“. Igralo se 7 kola, s tempom 7 minuta, s dodatnih 3 sekunde po igraču za svaki odigrani pote . Turnir je okupio 23 natjecatelja s područja Brodsko-posavske i Požeško slavonske županije. Sudionike natjecanja pozdravio je klupski predsjednik Mato Opačak istaknuvši da je klub za 26 godina organizirao 441 turnir na kojima je sudjelovao 9.571 igrač.
Nakon odigranih borbenih i zanimljivih partija, prvo mjesto zauzeo je požeški FIDE majstor Branimir Miljević, član Šahovskog kluba Brestovac iz Brestovca, s osvojenih 6.5 bodova. Drugo mjesto osvojio je FIDE majstor Josip Soldo, član ŠK Ruščica s istim brojem bodova (6,5), ali sa slabijim dodatnim kriterijem. Treće mjesto zauzeo je drugokategornik Marko Vranjić (5) iz ŠK Šahovnica iz Garčina. Treba napomenuti da se na četvrto mjesto plasirao drugokategornik Matej Bušić (4,5), a na peto četvrtokategornik Pejo Martić(4,5), oba iz Šahovskog kluba Brestovac. Ako se uzme u obzir da je drugoplasirani igrač iz Požeških Mihaljevaca, može se reći da je to bio uspješan nastup šahista iz Požeštine.
U kadetskoj konkurenciji nagradu je osvojio Filip Vojvodić iz Šahovskog kluba Brestovac s 3 boda, a drugi je bio Antonio Sertić, njegov suigrač iz istog kluba. Seniorima su dodijeljeni pehari, a kadetima medalje. Glavni sudac turnira bio je Mato Opačak, nacionalni sudac, s pomoćnikom županijskim sucem Ivanom Tomićem.