Pobjeda Slavije protiv Graničara-dva gola Tomislava Žuljevića

14.10.2024. u 07:13
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U 8. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija bila je domaćin Graničaru iz Županje. Već u trećoj minuti prvi topnik i najbolji ligaški strijelac Tomislav Žuljević dovodi svoju momčad u vodstvo (1:0). Bolja igra domaćeg kluba okrunjena je novim pogotkom koji postiže u 26. minuti oporavljeni i okretni Marko Mitrović (2:0). On je svoj prvi gol za Slaviju postigao u prethodnom kolu u Ivankovu, a raduje njegov brzi povratak nakon povrede. S ovim rezultatom odlazi se na odmor, a gosti u drugom poluvremenu uzvraćaju učestalim napadima. Rezultiralo je to golom obrambenog igrača Slavena Pejčića u 56. minuti (2:1). Gosti pokušavaju izjednačiti, no u tome ne uspijevaju jer domaća obrana, na čelu s mladim vratarom Ivanom Kraljakom, uspješno otklanja njihove prijetnje.

U završnici utakmice osječki sudac Stjepan Barišić dosuđuje jedanaesterac nakon počinjenog prekršaja nad Žuljevićem, koji je u 77. minuti uspješni izvođač najstrože kazne (3:1) te postiže svoj drugi gol. To je ujedno bio konačan rezultat ovoga borbenog i zanimljivog susreta i treća uzastopna pobjeda Slavije na domaćem terenu. Bilo je prilika da se u sudačkoj naknadi rezultat promijeni, no to se nije dogodilo. Novom pobjedom Slavija je načinila pomak na prvenstvenoj ljestvici te s 12 bodova zauzima osmo mjesto koje joj i pripada. U 9. kolu odlazi na gostovanje u Valpovo, gdje se 19. listopada susreće s Valpovkom koja se nalazi na 11. mjestu s 10 bodova.