Osječani minimalnim rezultatom pobijedili slavljenika 2:1 /FOTO GALERIJA/

KUZMICA – Stadion u Kuzmici na igralištu “Park”, gledatelja 500, vrijeme ugodno, suci: Dario Brkić, glavni, Oliver Hrmić, 1. pomoćni, Rafael Rezo 2.pomoćni.

NK “Tim osvježenje” Kuzmica: Siniša Klasić, Ivica Andrić, Leonardo Rašić, Josip Sesar, Josip Banožić, Marko Banožić, Tomislav Banožić, Benjamin Banožić, Luka Šporčić, Luka Rotim, Mislav Brnčić, Matej Novak, Marijan Maljković, Miroslav Papak, Emanuel Šimunović, Tomislav Žuljević, Ivo Papak.

NK “Osijek” Osijek: Borna Žitnjak, Filip Lišnić, Mihael Žaper, Matija Čakalić, Lovro Anić, Danijel Lovrić, Josip Čikvar, Mihael Klepač, Robert Mišković, Marko Mišković, Marko Malenica, Mateo Barać, Robert Ćosić, Neven Hlišć, Dmytro Lopa, Marin Magdić, Antonio Perošević, Stjepan Salapić, Mile Škorić, Domagoj Žigiri

Strijelci: 1:0 Tomislav Banožić (’9.) 1:1 Josip Špoljarić (’27.), 1:2 Dmytro Lopa (’56.).

U prigodi 50. obljetnice kuzmičkog nogometnog kluba prvoligaška momčad Osijeka počastila je slavljenike svojim dolaskom te su odigrali prijateljsku nogometnu utakmicu koja je završila u prijateljskom ozračju pobjedom gostujuće momčadi 1:2 dok je rezultat na poluvremenu bio 1:1.

Kuzmičani gotovo da su diktirali tijek igre što im je išao u prilog pogodak iz kornera u ’9. minuti kojeg je postigao izvrsni Benjamin Banožić koji je u igri davao sve od sebe kao i drugi igrači koji su dominirali u prvom dijelu utakmice iako je gostujuća ekipa postigla pogodak i izjednačila rezultat 1:1, a loptu u mrežu uptio je u ’27. minuti Josip Špoljarić.

U drugom dijelu novi odmoreni sastav Osječana stegao je igru, a Dmytro Lopa ’56. minuti upućuje loptu u mrežu čime se rezultat mijenja koji ostaje 1:2 do kraja utakmice.

Sve u svemu utakmica je bila borbena do zadnje minute, a momčad Tim osvježenja opravdala je igru jer su se ipak u koštac uhvatili sa profesionalcima, prvoligaškom momčadi kojoj nije bilo lako doći do pobjede.

-Igralo je dosta mladih igrača, a jutros smo imali jedan teži trening. Za nas rezultat nije bio prioritetan bitno je samo da je bila kvalitetna igra. Čestitam domaćinu na visokoj obljetnici i želim im sreće i zdravlja i uspjeh u daljnjim natjecanju. Domaća momčad je dala svoj maksimum i bilo je lijepo gledati utakmicu – rekao je trener NK Osijeka Zoran Zekić.

Nakon utakmice nastavljeno je zajedničko druženje uz bogat gastronomski stol koji su za svoje goste, uzvanike i prijatelje priredili domaćini.

/Foto: D.Mirković /

Ovaj sadržaj i bilo koje druge usluge na portalu pozega.eu zaštićeni su autorskim pravima. Ne smiju se reproducirati, distribuirati i preuzimati na bilo koji način i koristiti u komercijalne ili bilo koje druge svrhe bez prethodnog izričitog pisanog pristanka portala pozega.eu. Pozega.eu portal zabranjuje korištenja autorskog teksta i pod uvjetima da se navede izvor – ime autora teksta odnosno portala. U slučaju da netko postupi protivno navedenom pozega.eu portal ima pravo potraživati financijsku naknadu koja je istaknuta u impresumu portala.