ODIGRANO PRVO KOLO TREĆE HNL ISTOK: Špehar nadmudrio Osječane: NK Slavonija – Osijek S.D.D. 3:2

POŽEGA – Tri boda upisali su nogometaši požeške Slavonije u prvom kolu Treće Hrvatske nogometne lige istok. U dosta teškoj utakmici pobjedili su NK Osijek S.D.D. s rezultatom 3:2.

Požežani prvi pogodak postižu izvanrednim udarcem iz slobodnog udarca s više od dvadeset metara Valentina Podobnika u 18 minuti. Loptu je “pospremio” u sami gornji desni ugao pored nemoćnog osiječkog vratara. Osječani izjednačavaju u 25. minuti a domaći nogometaši postižu drugi pogodak minutu kasnije.Strijelac je tko drugi nego Mile Pavelić. S rezultatom 2:1 odlazi se na odmor.

Nastavak igre je u znaku domaćih nogometaša. Uspjevaju kontrolirati teren i blokirati neugodne napade Osječana. U 71. minuti Požežani preko Renata Novića povećavaju rezultat na 3:1. Dvije minute prije kraja gosti postižu svoj drugi pogodak.

Teško je izdvojiti najboljeg kod domaćih. Svi su se borili požrtvovano. Treba pohvaliti niz izvanrednih obrana požeškog golmana Mate Vasića.

Trener Robert Špehar na svom prvom susretu na čelu Slavonije nije krio zadovoljstvo te na kraju susreta izjavio – Očekivali smo tešku utakmicu s mladom i školovanom ekipom Osječana. U prvom dijelu igre imali smo dosta grešaka, a u drugom poluvremenu uspjeli smo blokirati goste i čekali smo da iz kontre postignemo pogodak. Pobjeda je više nego zaslužena, a nogometaši su “ostavili srce na terenu”. Prva pobjeda i bodovi su značajni za podstrek i motivaciju za buduće dobre igre.

Vrijeme i teren su bili odlični za igru, a prava je šteta što nije bilo više gledatelja da uživaju u dobroj igri obiju momčadi.

/Foto: D.Mirković /