Mladi gimnastičari požeškog “Sokola” iz Valpova donijeli više medalja

Autor: D.K.

POŽEGA / VALPOVO – U Valpovu je održano treće kolo 52.-og Kupa Hrvatske – Regije Istok, (Kup Slavonije i Baranje) u muškoj sportskoj gimnastici D,C i B programa koje je posljednje kolo prije ljetnog odmora.

U D programu, u kategoriji kadeta, dječaci Gimnastičkog društva Sokol osvojili su drugo mjesto u ekipnom natjecanju. Nastupili su: Petar Hrnjak, Ino Uršić, Luka Miloš, Gabriel Šunjo, Nikola Macaljuk i Karlo Biondić.

U pojedinačnom plasmanu Gabriel Šunjo osvojio je treće mjesto i osigurao si brončanu medalju.

Ekipa Juniora u D programu osvojila je prvo mjesto. U pojedinačnom plasmanu Matija Markanjević osvaja treće mjesto, Alen Mikić drugo mjesto a Matko Badrov prvo mjesto. Nastupili su još Josip Zubović i Gabriel Aladrović.

U C programu, u kategoriji kadeta, natjecatelji Sokol-a osvojili su  zlatnu medalju u pojedinačnom plasmanu, koju zaslužno dobiva Jan Letić, dok je Filip Križanac osvojio četvrto mjesto. Nastupio je još i Gabriel Marčetić.

U ovom kolu uz gimnastičare iz Požege bili su natjecatelji iz Valpova, Belog Manastira,Vinkovaca, Pleternice i Osijeka

Idući vikend takmičenje je trećeg kola za djevojčice i Turnir gradova u Slavonskom Brodu.