Košarkaši Požege zadržali treće mjesto

Autor: David M.T.

košarkaši požegeVIROVITICA – U utakmici 19. kola A2 košarkaške lige – istok, Košarkaški klub Požega ostvario je gostujuću pobjedu protiv košarkaškoga kluba Virovitica, rezultatom 107:82

Iako se iz konačnoga rezultata može zaključiti da je ekipa Požege s lakoćom svladala protivnike, utakmica je bila i više nego napeta.

Tijekom prve tri četvrtine rezultat je bio izjednačen uz stalno vodstvo požeške ekipa koje se kretalo od 2 do 11 poena.

Igrači Požege su očekivali manje zahtjevniju utakmicu, no ponajbolji virovitički igrač Ferenčević  s 35 poena uz visoki postotak šuta, konstantno je držao svoju ekipu u igri.

Ipak, požeška ekipa također je imala dva vrlo raspoložena igrača: Leon Abramović završio je utakmicu s 38 poena i 5 osvojenih lopti, a Slaven Soldo predvodio je ekipu s 11 skokova i uz to je imao 28 poena.

Igrači Požege podigli su nivo obrane u zadnjoj četvrtini te uz već spomenuti dvojac slomili otpor domaćina.

Ovom pobjedom ekipa Požege zadržala je treće mjesto na tablici.
Sljedeću utakmicu Košarkaški klub Požega igra protiv Košarkaškoga kluba Vrijednosnica Darda. Iako se utakmica igra van konkurencije, mladi prvoligaški igrači Darde skupljaju iskustvo u A2 ligi te igraju vrlo atraktivno.