Košarkaši Požege porazili prošlogodišnjeg prvaka

košarkaši požegePOŽEGA– U utakmici 16. kola A2 košarkaške lige, regije istok, odigranoj 8.veljače, Košarkaški klub Požega pobijedio je Košarkaški klub Belišće rezultatom 84:61.

U derbiju kola, ekipa Požege ugostila je prošlogodišnje prvake te im nanjela najteži poraz ove sezone. Za ekipu Požege debitirao je bivši hrvatski reprezentativac Domagoj Norac, koji je utakmicu završio s 11 poena, 5 asistencija i 4 osvojene lopte. Iskusni Norac uznemirio je igrače Belišća te je ekipa Požege imala veliko vodstvo već na početku poluvremena – 50:28.

Tijekom drugoga poluvremena razlika je rasla te su svi igrači Požege dobili priliku u utakmici. Najefikasniji bio je Slaven Soldo s 18 poena i 11 skokova, Goran Benić sa 14 poena te Leon Abramović s 14 poena, 4 skoka i 5 osvojenih lopti.
Sljedeću utakmicu ekipa Požege igra u gostima protiv Košarkaškoga kluba Županja.