/FOTOGALERIJA/ Unatoč dobroj igri Kutjevčani izgubili 2:3 od najuspješnijih – Marsonije iz Slavonskog Broda

Autor: sportalo.hr

Kutjevčani su u prilično lošem trenutku dočekali najuspješniju momčad lige koja je u ovom zaostalom susretu tražila i pronašla put na sami vrh ljestvice. Krenula je Marsonia odlučno, u 15. minuti preko Bačića imala vrhunsku priliku za vodstvo, ali je Leist padom u noge spasio svoju mrežu. Vodstvo gostiju dolazi u 27. minuti kada je nakon prekida priseban Dino Bundavica. Novi prekid u 34. minuti i novi pogodak gostiju, ovoga puta strijelac je Mario Bačić. To je konačno bio okidač Kutjevu da krene igrati, visokim presingom barem su zakomplicirali život gostima koji se nisu više olako s loptom približavali suparničkom šesnaestercu.

U nastavku ponovno dobro otvaranje gostiju koje im je donijelo priliku s 11. metara, kako je kazneni udarac izborio Matej Sivrić koji je redoviti izvođač, loptu je uzeo Dino Bundavica i poslao je pored gola. No, vrlo brzo se ispravio i nakon još jedne gužve nakon ubačaja ugurao loptu u mrežu za velikih 3:0. Ponovno je primljeni gol razdrmao Kutjevo koje je krenulo u otvorenu trku za golom, u 70. minuti Jakešević ulazi u kazneni prostor, gostujući branič u klizećem startu kupi napadača Kutjeva a Nemec dobiva priliku smanjiti zaostatak. Njegov udarac Memović sjajno brani, ali je Nemec prvi na odbijenoj i lopta ipak završava u mreži. Osam minuta kasnije sjajna akcija Kutjeva, mladi Luka Samardžić proigrao je Josipa Budimira koji u sredini pronalazi Jakeševića koji manirom rasnog centarfora prima i šalje loptu u suprotni kut za povratak Kutjeva u igru. Do kraja je bilo nekoliko “vrućih” lopti u kaznenom prostoru gostiju, no Memović, Čanić i Balentović su ipak uspjeli prilično mirno sve očistiti i sačuvati sva tri boda svojoj momčadi.

Prava prvenstvena utakmica, svi koji su bili na stadionu nisu zažalili što su dolazili. Pobjeda Marsonije je zaslužena, bolja su momčad, jedna od 3 najbolje u ligi što i ljestvica pokazuje. Naravno da ostaje žal što nismo osvojili bod kad smo već bili tako blizu, ali mi se objektivno moramo koncentrirati na momčadi koje su kvalitetom bliže nama – izjava je Stjepana Mađarića, trenera Kutjeva za sportalo.hr

Prvo bih čestitao svojoj ekipi na pobjedi, odigrali smo odličnih 60ak minuta, nakon toga smo fizički pali što je Kutjevo iskoristilo i u završnih 10ak minuta ušlo sa samo golom zaostatka. Do kraja smo iskreno visili, imali su domaći opasnih situacija koje na našu sreću nisu uspjeli realizirati. Čestitam i Kutjevu na dobroj i korektnoj igri i želim im sreću u nastavku sezone  – izjavio je Braslav Ostojić, trener gostiju iz Broda za sportalo.hr

Tekst: sportalo.hr

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank