Konstituirano i općinsko vijeće općine Jakšić: Za predsjednika izabran Domagoj Oreški
voza
Društvo

Požežanin Drago Marinović(75) sa 60 godina radnog staža još uvijek vozi kamion u požeškoj tvrtki Ceste

RAD BEZ ZASTOJA

-Ovog rujna navršava se 60 godina kada sam se prvi puta zaposlio u nekadašnjoj Lipi, a kasnije sam radio u Komunalcu, Prometu i zadnjih godina u Cestama – sjeća se Drago Marinović(75) umirovljeni požeški vozač koji je još uvijek radno aktivan za volanom teškog kamiona.

Proteklih dana navršio je 75 godina života proslavivši u krugu obitelji sa suprugom Veronikom, kćerkama Josipom i Lidijom, zetovima Josipom i Damirom, te petero unučadi od kojih su četiri unuka i jedna djevojčica!

Život ga nije mazio jer je sa četiri godine Dragina života otac ostavio njegovu majku i njih četvero djece tako da se od malih nogu brinuo o obitelji i odricao teško radeći jer je prve poslove na nadnicu obavljao već sa 11 godina.

No, Dragina upornost, marljivost, društvenost i suradnja s ljudima donijela mu je mnogo poboljšanja i lijepih dana u životu tako da ne skriva zadovoljstvo postignutim. Prisjeća se najranije mladosti u Staroj Lipi, a danas živi u svojoj obiteljskoj kući u požeškoj Frankopanskoj ulici.

-Odlaskom u mirovinu mladi i ambiciozni poduzetnici Marina i Milan Šutalo, vlasnici tvrtke Ceste, s kojima sam dugogodišnji poznanik i prijatelj, su me angažirali pa i danas vozim kamion praktički svakodnevno dvije ture šljunka iz kamenoloma Sirač u Petrinju gdje ova tvrtka radi na obnovi potresom oštećenih objekata – kaže sa zadovoljstvom Drago, vitalan čovjek kojemu nitko ne bi dao tolike godine.

Ovih dana proslavio je ove životne jubileje počastivši prijatelje i radne kolege, a pristigli su i svirači tako da su se svi dobro proveselili. Ta fešta je pokazala koliku široku dušu ima Marinović koji širi krug prijatelja iako u poodmakloj životnoj dobi.

Zatvoren kutjevački KTC, Budimir nemoćan: "Nudili smo oslobađanje svih plaćanja Gradu kako bismo sačuvali radna mjesta"
voza
Edukacija vinogradara i vinara u vinogradima iznad Kaptola o zlatnoj žutici i zaštiti vinograda
voza
Dvojica vozača s velikim koncentracijom alkohola sudjelovala u prometnim nesrećama
voza
VIJEĆNICI SDP-a O ODRŽANOJ SJEDNICI ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE: Sredstva idu odabranima i podobnima, a ostatak se ne iskoristi
voza
Na požeškim Gradskim bazenima otvorena Škola plivanja, upisi mogući do kraja tjedna
voza
Premještaji u Požeškoj biskupiji: Određeni broj svećenika primio nove dekrete
voza
Općini Velika čista petica za proračunsku transparentnost
voza
Rekordna posjećenost Parka prirode Papuk
voza
Projekt "Eko vrtići" : Edukacija najmlađih za brigu o okolišu /FOTO/
voza
Mljekara BiZ uz nove vlasnike snažnija na tržištu: "Proizvodi iz Zlatne doline neupitne su kvalitete
voza
Hrvoje Pavlović proslavio brojne nagrade za svoja vina /FOTO/
voza
Vidovci, subota, 8.srpnja od 20 sati: Uz noćni malonogometni turnir i potezanje užeta između mještana iz svih ulica
voza
Kombajni su u poljima, gledajući na prinose poljoprivrednici imaju razloga za zadovoljstvo
voza
Pater Tomasz Cybula odlazi iz Požeških Sesveta, vraća se u rodnu Poljsku: "Sa sobnom nosim samo lijepe uspomene i sjećanja"
voza

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti