
Dani Matice hrvatske - prikazan film Nade Prkačin "Macelj - Titovo stratište"
POŽEGA - U organizaciji Matice hrvatske Ogranak Požega u Dvorani sv.
POŽEGA - U organizaciji Matice hrvatske Ogranak Požega u Dvorani sv. Terezije Avilske prikazan je film Nade Prkačin „Macelj - Titovo stratište“. Film je nastao u koprodukciji Laudata, angažiranih katolika i Udruge Macelj 1945.
Prema izjavama organizatora, Macelj je po točno utvrđenom broju od 1163 ekshumirane žrtve do sada najveće stratište Titovih partizana i jugokomunističkog režima u Republici Hrvatskoj. U Maceljskim šumama stradalo je oko 13 tisuća žrtava, a više od 130 jama još uvijek nije istraženo.
Macelj je po točno utvrđenom broju od 1163 ekshumirane žrtve do sada najveće stratište Titovih partizana i jugokomunističkog režima u Republici Hrvatskoj. U Maceljskim šumama stradalo je oko 13 tisuća žrtava. Više od 130 jama još uvijek nije istraženo.
U Macelju se nalaze i posmrtni ostaci 21 svećenika, franjevca i bogoslova, zajednički ubijenih u noći s 4. na 5. lipnja 1945. Surovo stratište Macelj posve je nepoznato za hrvatsku javnost. Film ’Macelj - Titovo stratište’ razotkriva upravo tu strašnu istinu.
Redateljica filma je Nada Prkačin, scenaristi Nada Prkačin i Damir Borovčak, a producenti Ksenija Abramović i dr. Stjepan Bačić.
Izvor: pozega.hr ; direktno.hr
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
.webp)
Prognoza · Požega

-1.jpeg&w=3840&q=75)
.jpeg&w=3840&q=75)
