“Bomba” udarcem u ’94 minuti Donga izjednačio rezultat: NK Jakšić – NK Sikirevci 3:3 (1:3) /FOTOGALERIJA/

Autor: DK

9. KOLO| Jakšić – Sikirevci 3:3 (1:3) Strijelci za NK Jakšić: D. Kovačević x2, Raguž

Jučer se na Jajarama u 9. kolu Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod – Požega, između Jakšića i gostiju iz Sikirevaca odvijala prava drama.

Po natopljenom terenu od silne kiše igrao se pravi muški nogomet. U samom početku utakmice u 4.minuti gosti dolaze u vodstvo i već tad se vidjelo da će Jakšićanima biti težak zadatak, jer su gosti od samog početka pokazali da se ne boje i da idu 120 posto u svaki duel. Nakon toga, Jakšić se stabilizirao te dolazi iz kaznenog udarca do izjednačenja. Nakon velike bitke na sredini terena, gosti opet dolaze u vodstvo prelijepim golom sa 17 metara. Jakšićani su pokušavali poravnati rezultat, a nakon što je sviran penal za goste iz Sikirevaca kojeg su uspješno realizirali, sve nade u pozitivan rezultat izgledale su nemoguće.

Semafor je pokazivao 1-3. Nakon toga prava drama kreće. Domaćin poravnava na 2-3 preko vrckastog Josipe “Minje” Raguža koji je odigrao utakmicu života pod vodstvom novog trenera. Jakšić je napadao i to im se isplatilo u 70. minuti kada opet Josip “Minja” Raguž svojom čarolijom vara protivničkog obrambenog igrača koji ga ruši i sudac svira kazneni udarac. Nažalost po domaćina, golman čita Dongu, Domagoja Kovačevića, i brani mu kazneni udarac, lopta se odbijala, došla opet do Donge koji puca i golman mu opet brani.

Kad se već činilo da je sve gotovo, u ’94 minuti na Dongi prekršaj na 16 m. Posljednji pokušaj Jakšića i bomba! Donga je izveo slobodnjak i isporučio bombu u golmanovu stranu. Domaći navijači su komentirali kako Jakšičanima više odgovaraju slobodnjaci nego kazneni udarci!

Veliko veselje Jakšićana, realan rezultat za obje ekipe, a gostima iz Sikirevaca svaka čast za fer i korektnu igru.

Na svojoj Facebook stranici NK Sikirevci napisali su kratak status:

-Jednostavno ovo nismo zaslužili. Lavovska borba, odlična igra ali eto lopta je okrugla i manjak iskustva da privedemo mirno utakmicu kraju. Nismo iskoristili prilike da uvjerljivo pobjedimo. Čestitke našim dečkima jer su ostavili sve na lošem terenu. Bod je tu, idemo dalje – stoji u objavi.