/FOTOGALERIJA/ Poraz Slavije od Valpovke

TEKST: I. Tomić / FB

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

/FOTO/ Poraz Slavije od Valpovke

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK

U petom kolu Hrvatske nogometne lige-istok domaća je Slavija uvjerljivo poražena od petoplasirane Valpovke iz Valpova s 2:4. Oslabljena i pomlađena pleternička momčad, bez šestorice standardnih prvotimaca, utakmicu je dobro počela te je povela već u prvoj minuti. Strijelac je bio Ivan Smojvir koji koristi pogrešku protivničke obrane te iz neposredne blizine postiže svoj prvi gol za Slaviju. Borbeni i napadački raspoloženi gosti se ne predaju te izjednačuju u 13. minuti lijepim  pogotkom Dina Paulića u gornji kut Kraljakovog gola. Nakon jedne odbijene lopte, gosti u 30. minuti dolaze u vodstvo golom Ivana Mandića, a s tim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice brzonogi i okretni Pavo Nikolić poslije jednog  prodora u kazneni prostor zabija u 48. minuti za 2:2, a pritom je gostujući vratar Josip Egzeta bio nemoćan. Slavija učestalim napadima pokušava doći u vodstvo, pri čemu se posebno ističu Pavo Nikolić i Valentin Mikić, no bez potrebne učinkovitosti. Valpovka nakon toga preuzima inicijativu te je u završnih dvadesetak minuta bolja i opasnija momčad, stalno ugrožavajući gol mladog vratara Ivana Kraljaka. Prvo u 72. minuti protivnički napadač Emanuel Mutshaus povisuje vodstvo svoje momčadi na 2:3, a za konačnih 2:4 zabija u 78. minuti Bruno Sinković. Pritom treba naglasiti da je ovim golovima kumovala nesigurna domaća obrana. Slavijin vratar Kraljak zaslužan je što gosti nisu u zadnjim minutama postigli barem još jedan pogodak. Valpovka tako odlazi kući s osvojena tri boda u borbi za gornji dio prvenstven ljestvice.