Požega.eu
Promjena teme
Prijava
Pretraži Požega.eu

Vukovar dobio ulicu Vesne Bosanac, a predlaže se da jedna dobije ime ratnika požeškog kraja Zorana Grubera

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Jelenko Topić

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Vukovar dobio ulicu Vesne Bosanac, a predlaže se da jedna dobije ime ratnika požeškog kraja Zorana Grubera Požega.eu | Vukovar dobio ulicu Vesne Bosanac, a predlaže se da jedna dobije ime ratnika požeškog kraja Zorana Grubera

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Jelenko Topić

Prilagodba teksta ▼
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Odluka Gradskog vijeća da se Bolnička ulica u Vukovaru preimenuje u Ulicu Vesne Bosanac mali je, ali simbolični čin poštovanja prema ratnoj i višegodišnjoj poratnoj ravnateljici vukovarske bolnice.

Vukovarskih heroja je toliko mnogo da bi ulice u više gradova mogle nositi njihova imena. Prijedlog za preimenovanjem ulica dala je i vukovarska spisateljica Tanja Belobrajdić, koja je uputila dopis gradonačelniku Vukovara Ivanu Penavi u kojem predlaže da se deset ulica u tom gradu preimenuje na način da nose ime po braniteljima koji su poginuli braneći Grad heroj. 

Tako predlaže da stari naziv ulice  Slobode promijeni ime u ulicu Zorana Grubera. Tomislav Josić, predsjednik Savjeta za branitelje vukovarskog gradonačelnika rekao je da apsolutno podržava tu odluku, te da mu je žao što neke stvari još nisu odrađene, bilo je tu još nekih prijedloga jer imaju  ulica koje se svakako zovu i neka imena trebalo bi promijeniti. Spomenuo je i dopis Tanje Belobrajdić.

-To što je Tanja predlagala, ako ne svi - barem jedan dio tih ljudi treba dobiti ulicu. I to podržavam - poručio je Josić. Dodaje da će se raspitati zašto do sada njezin prijedlog nije završio na Gradskom vijeću i zašto nije glasano o tome.

Pripadnik Tigrova Zoran Gruber rođen 5. rujna 1969. godine u Migalovcima kraj Čaglina, a taj neustrašivi heroj obrane Vukovara ranu mladost proveo je u Eminovcima gdje se danas nalazi ulica s njegovim imenom. U Požegi je završio osnovnu i srednju školu, a već 1990. godine sa skupinom mladića iz požeškog kraja odlazi u Zagreb gdje pristupa MUP-u.

Ratujući u Vukovaru teško je ranjen, te je 20. studenoga 1991. godine Zoran s ostalim ranjenicima deportiran na farmu Ovčara, gdje je mučen, ubijen i zakopan u masovnoj grobnici. 



Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.