TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK

Vrijedna pobjeda Slavije u Oriovcu

PRIJE 3 MJESECA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Vrijedna pobjeda Slavije u Oriovcu Požega.eu | Vrijedna pobjeda Slavije u Oriovcu

Nogometni klub Slavija iz Pleternice je u Oriovcu u 23. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok postigao minimalnu i vrijednu pobjedu protiv domaćeg Oriolika 0:1. U borbenoj i korektnoj utakmici dviju susjednih momčadi iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice bilo je malo izrazitih prigoda. Već u 11. minuti gostujuća ekipa propušta doći u vodstvo. Naime, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru domaćina, osječki sudac Oliver Romić dosuđuje jedanaesterac. Izvođač najstrože kazne je Slavijin topnik Marko Žuljević, no upućenu loptu zaustavlja prečka. Domaćin poslije ovog protivnikovog promašaja preuzima inicijativu, no bez potrebne učinkovitosti, a rezultat se ne mijenja do kraja prvog poluvremena.

U nastavku susreta Oriolik ima nešto više od igre, a pričuvni igrač Šimun Lucić propušta postići gol jer ga u tome sprečava Marko Kalanj, spašavajući Kraljakovu mrežu. Poslije prekršaja nad brzonogim Pavom Nikolićem, sudac u 70. minuti ponovno pokazuje na bijelu točku. Ovaj put je Marko Žuljević bio precizan te savladava domaćeg vratara Josipa Hercega za vodstvo 0:1. Domaća momčad u otvorenoj igri pokušava izjednačiti, no u tome ne uspijeva jer Slavijina obrana na čelu s mladim Ivanom Kraljakom uspješno rješava sve probleme, a pritom se posebno ističe najbolji igrač utakmice Stjepan Bošnjak. Gosti zasluženo osvajaju vrijedna tri boda u borbi za opstanak. Nakon ove utakmice Slavija se s 26 osvojenih bodova nalazi na 14. mjestu među 16 klubova, ispred Graničara i Kutjeva. U 24. kolu dočekuje u Pleternici petoplasiranu momčad Svačića iz Starog Slatinika.