Visokih koncentracija alkohola kod vozača kao u priči

Autor: D.K.

Na području Policijske uprave požeško-slavonske 14./15. travnja 2018., provodila  se koordinirana preventivno-represivna akcija u prometu usmjerena na nadzor alkoholiziranosti vozača u prometu. Izvršen je nadzor 129 vozača, te je tom prilikom utvrđeno ukupno 23 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega se 8 prekršaja odnosilo na prekršaje na koje je akcija bila usmjerena.

Najveća zabilježena koncentracija alkohola (1,80 promila) izmjerena je uređajem „Drager 6820“ dana 15.4.2018., u 4.20 sati, u gradu Pleternica, u Ulici  kralja Zvonimira, gdje je 47-godišnji vozač upravljao biciklom marke „LIMEX“, on je isključen iz daljnjeg prometovanja i smješten u posebnu prostoriju.

Isto tako, na području Policijske uprave požeško-slavonske dana 15. travnja 2018., godine u vremenu od 14,00 do 22,00 sati provodila se preventivno-represivna akcija u prometu usmjerena na pojačani nadzor vozača motocikala i mopeda. Izvršen je nadzor 90 vozila te je tom prilikom utvrđeno ukupno 30 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Foto: Arhiva, pozega.eu

Više iz kategorije