UZ DAN OPĆINE BRESTOVAC ODRŽAN ŠAHOVSKI TURNIR: Prvo mjesto i pobjednički pehar osvojio velemajstor Bogdan Lalić

PRIJE 2 SATA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U povodu Dana općine, u organizaciji Šahovskog kluba “Brestovac“, u mjesnom vatrogasnom domu odigran je treći po redu Otvoreni šahovski turnir Općine Brestovac. Prigodnim pozdravnim riječima sudionike natjecanja pozdravio je klupski predsjednik Damir Rosipal, a u ime Županijskog šahovskog saveza obratio se tajnik Tomislav Karakatić. Po švicarskom sustavu odigrano je 8 kola s ubrzanim tempom 10 minuta po igraču, s dodatnih 5 sekundi za svaki potez. U seniorskoj konkurenciji sudjelovalo je 40 igrača iz Požeško-slavonske, Brodsko-posavske, Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske i Virovitičko-podravske županije,

Poslije borbenih i vrlo zanimljivih partija, prvo mjesto i pobjednički pehar osvojio je
velemajstor Bogdan Lalić sa 7, 5 bodova, drugo mjesto zauzeo je sa 7 bodova MK Stjepan Damjanović iz Šahovskog kluba Vina Markota iz Pleternice, a treće drugokategornik Željko Vuksan (6) iz OŠK Ivankovo. Medalje su dodijeljene najboljem domaćem igraču FM Branimiru Miljeviću, koji je zauzeo četvrto mjesto s 5,5 bodova, te najstarijem igraču Pavi Pavičiću (3,5) iz ŠK Brod iz Slavonskog Broda.

U kadetskoj konkurenciji sudjelovala su 32 natjecatelja, među kojima su prva tri mjesta i pehare osvojili Nikola Kopljar (6,5) iz osječkog Daminog gambita, njegov suigrač Dominik Brleković (6) i MK Dunja Udovičić (6) iz ŠK Vinkovci. Medalje su u uzrastu U-16 dobili kadeti Dominik Brleković, Marko Kožić (5) iz ŠK Požega i Noa Solar (5) iz ŠK Slavonac iz Našica. Među kadetkinjama ovoga uzrasta to su Dunja Udovičić, Paula Jurić (5,5) iz ŠK Radnik iz Velimirovca i Eva Maltašić (5) iz ŠK Codeasy iz Vukovara. U uzrastu U-12 dobitnici medalja su Nikola Kopljar, Vedran Kaloci (5,5) iz slavonskobrodskog ŠK Đuro Đaković i Mislav Blažević(5) iz ŠK Đakovo. Među kadetkinjama to su Ingrid Holjenčin (3) iz ŠK Radnik i Lucija Zlatunić (1) iz županjskog ŠK Šahovski centar. Najbolji domaći kadet bio je Filip Vojvodić (4).

Tijekom podjele pehara i medalja sudjelovali su Damir Rosipal, Tomislav Karakatić te u ime pokrovitelja Općine Brestovac, predstavnik Općinskog vijeća Tomislav Čočić. Glavni sudac turnira bio je Krunoslav Lešić, a njegov pomoćnik klupski sudac Pejo Martić. Za sudionike turnira pripremljen je doručak dobrodošlice, a nakon završetka natjecanja organiziran je zajednički ručak.