JUDO KLUB “SLAVONAC“

Uspješan nastup na vrlo jakom turniru u Maribor

PRIJE 2 MJESECA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Uspješan nastup na vrlo jakom turniru u Maribor Požega.eu | Uspješan nastup na vrlo jakom turniru u Maribor

Judo klub „Slavonac“ iz Čaglina nastupio je 11. i 12. svibnja sa sedmero džudaša na međunarodnom turniru u Mariboru pod nazivom „Apolon open“. Na turniru je sudjelovalo 1027 natjecatelja i 118 klubova iz čak 18 država. Zbog velikog broja natjecatelja, turnir se održavao dva dana, a čaglinski džudaši imali su nastup u nedjelju.

U uzrastu do 14 godina nastupila su četiri predstavnika: Ivona Švajda, Iva Čančar, Rafael Ćosić i Ivano Bošnjak. Iva Čančar sudjelovala je u kategoriji do 36 kilograma i nakon tri pobjede i poraza osvaja brončanu medalju. Ivona Švajda u kategoriji do 48 kilograma ostvaruje tri lijepe pobjede i osvaja zlatnu medalju. Rafael Ćosić sudjeluje u kategoriji do 42 kilograma, a poslije poraza ostao je ovaj put bez plasmana. Ivano Bošnjak uspješno je završio turnir te je u kategoriji do 55 kilograma postigao čak pet pobjeda, uz jedan poraz, i osvojio brončanu medalju.
U uzrastu do 12 godina ekipu su činili Ema Blagojević, Bruno Bluha i Filip Šutić. Ema Blagojević je u kategoriji do 40 kilograma s dvjema pobjedama i s dva poraza turnir završila na petom mjestu. Bruno Bluha nastupio je u kategoriji do 35 kilograma i sa četiri pobjede dolazi do finala u kojem gubi te osvaja srebrnu medalju. Čaglinski klub završio je turnir s Filipom Šutićem koji je u kategoriji do 38 kilograma s trima pobjedama i porazom osvojio srebrnu medalju.
-Sudjelovanje na jednom ovakvom turniru je veliko iskustvo za naše džudaše te je pokazatelj da imamo natjecatelje koji mogu ostvariti rezultate ne samo na domaćim natjecanjima nego i na europskoj sceni. Za dva tjedna pred nama je jedno od najvažnijih natjecanja, a to je državno prvenstvo za uzrast do 14 godina, koje se održava u Dubrovniku, i nadamo se novim uspjesima-kazao je Robert Garc, trener Judo kluba „Slavonac“.