U burnoj završnici Slavija i Tomislav iz Donjih Andrijevaca podijelili bodove

PRIJE 1 TJEDAN
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U trećem kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je ugostila vodeću ekipu Tomislava iz Donjih Andrijevaca, momčad koja je prošlu sezonu završila na visokom trećem mjestu. Tijekom prvog poluvremena domaćin je pokazao bolju igru koja je potkraj prvoga dijela utakmice rezultirala pogotkom (1:0). Golu je prethodio ubačaj iz kornera, a Tomislava Žuljević iz kaznenog prostora savladava udarcem glavom gostujućeg vratara Gabriela Buholca.

U nastavku susreta Slavija nastavlja s inicijativom, a okretni Tomislav Žuljević i drugi put se upisuje u listu strijelaca (2:0). Nakon ovoga pogotka izgledalo je da će domaća momčad opreznom i taktički smišljenom igrom riješiti utakmicu u svoju korist i ostvariti prvu ovosezonsku pobjedu. No u posljednjih dvadeset minuta borbeni i prodorni gosti učestalim i opasnim napadima ugrožavaju gol mladog domaćeg vratara Ivana Kraljaka. Plod takve igre je smanjenje vodstva Slavije na 2:1, a gol postiže Ivan Tunuković u 74. minuti.

Inicijativa gostiju i dalje se nastavlja, no u regularnom dijelu utakmica završava minimalnim vodstvom domaćina. U sudačkoj nadoknadi ekipa Tomislava se ne predaje, a u 96. minuti pričuvni igrač Branimir Kokotović zabija izjednačujući pogodak (2;2). Sudac Marijan Vinogradac iz Podravskih Podgajaca pokazuje zbog prigovora crveni karton gostujućem napadaču Ivanu Jeliću. Gosti neočekivano u posljednjim trenucima susreta osvajaju jedan bod i zadržavaju čelno mjesto na ljestvici, a Slavija propušta pobjedu. Treba napomenuti da se grupa gostujućih navijača, nezadovoljna njegovim sudačkim odlukama, prije završetka utakmice nekorektno ponijela prema pomoćnom sucu Franji Vučku iz Otoka, vrijeđajući ga pogrdnim riječima i bacajući na njega boce. Već dugo nismo vidjeli na pleterničkom stadionu takvo ponašanje gostujuće publike.

Poslije trećeg kola Slavija s dva osvojena boda zauzima pretposljednje 14. mjesto ispred Graničara iz Županje. U četvrtom kolu pleternički klub odlazi u subotu 14. rujna na gostovanje u Čepin, gdje se susreće s istoimenom momčadi koja zauzima 13. mjesto.