TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK

U borbi za ostanak poraz Slavije u Cerni

PRIJE 3 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | U borbi za ostanak poraz Slavije u Cerni Požega.eu | U borbi za ostanak poraz Slavije u Cerni

Slavija je na zadnjem gostovanju ove natjecateljske sezone u Cerni protiv Tomislava na „Školskom vrtu“ poražena u 29. kolu od domaćeg kluba s 2:1. Obje momčadi u borbi za ostanak u trećeligaškom društvu imale su dobru motivaciju za postizanje povoljnog rezultata. U tome je uspio Tomislav koji je uz brojne promašaje i neiskorišten jedanaesterac postigao zasluženu pobjedu. Već u 11. minuti domaćin dolazi u vodstvo, a strijelac je bio Mato Bajić (1:0). Do kraja prvog poluvremena domaća momčad propušta povisiti rezultat. U tome je sprečava mladi gostujući vratar Ivan Kraljak koji se ističe dobrim intervencijama, posebno obranom jedanaesterca koji je izveo Enes Brčkalić.
U nastavku utakmice u 67. minuti Tomislav povećava vodstvo na 2:0 pogotkom koji postiže mladi i daroviti Karlo Bučak, najbolji igrač ovoga susreta. Slavija se ne predaje te u samoj završnici smanjuje na konačnih 2:1. Strijelac je iz slobodnog udarca u 85. minuti bio njen pričuvni igrač Rekka Enzo. Pleternički klub nakon ovoga poraza nalazi se na posljednjem 16. mjestu prvenstvene ljestvice s 33 boda, a o svojoj sudbini odlučuje u zadnjem 30. kolu, kada se susreće kod kuće s Kutjevom koje ima bod više. Čak pet momčadi (Sloga, Tomislav iz Cerne, Oriolik, Kutjevo i Slavija) borit će se za ostanak u ovom rangu natjecanja, jer je među njima mala bodovna razlika ili su po bodovima izjednačeni. Na vrhu ljestvice  je sve poznato, a Slavonija iz Požege je pobjedom nad NAŠK-om, kolo prije kraja prvenstva, obranila naslov prvaka.