Slavonija pokazala pleterničkoj Slaviji gdje joj je mjesto

PRIJE 3 TJEDNA
TEKST: sportalo.hr

Požega.eu | Slavonija pokazala pleterničkoj Slaviji gdje joj je mjesto Požega.eu | Slavonija pokazala pleterničkoj Slaviji gdje joj je mjesto

U srijedu, 10. travnja 2024. odigrano je sedam utakmica osmine finala Kupa NS Požeško slavonskog, onu osmu ranije su uspješno odradili branitelji naslova, nogometaši Kutjeva koji su bili bolji od Graničara u Zagrađu.
Derbi kola svakako je bio okršaj preostala dva trećeligaša, Slavonije i Slavije. Dugogodišnji prijatelji na suprotnim klupama Krešo Poleti i Ninoslav Parmaković na teren su poslali kombinirane momčadi, očito je i jednima i drugima ipak prioritet prvenstvo u kojem i jedni i drugi vode svoje bitke.
Slavonija je ipak potvrdila ulogu favorita, svakako im je pomogao ekspresni gol Mateja Martinovića nakon krasne asistencije Lončarevića. Isti je dvojac kreirao i drugi gol, uloge su iste, minut 27. Tri minute kasnije, Prološčić je asistent, strijelac Ante Novak. U posljednjih pola sata stvari se ipak malo mijenjaju, na teren ulaze dva Peharde i Jagodić s jedne, a Nikolić i po prvi put Clement, igra Slavije je postala odlična, imali su nekoliko sjajnih prilika, mogli su se i potpuno vratiti u utakmicu, no s nekoliko izvrsnih obrana istaknuo se mladi Gabrijel Poleti. Ni on, a ni puno bolji golmani od njega ne bi mogli ništa u 72. minuti kada je Pavo Nikolić još jednom zabio pravu golčinu, sa dobrih 25 metara je pogodio sami gornji desni kut. Za kraj derbija, mladi Filip Prološćić zabio je za konačnih 4:1.
U MŽNL derbiju Jakšić je s 2:1 bio bolji od Papuka na svojim Jajarama, po jedno poluvrijeme pripalo je svakom protivniku, prvo domaćinu koji je zabio dva pogotka, prvog je potpisao Matias Šulc u 28, drugog Domagoj Kovačević u 45. s bijele točke. U drugom koje je pripalo Papuku, smanjenje rezultata stiglo je u 58. minuti preko Pedra Dominguesa, a do kraja je Jakšić sačuvao svoju mrežu i izborio plasman u četvrtfinale.
Dvije utakmice završene su bez pobjednika pa je o prolasku odlučivala lutrija penala, u obje su istim, 4:3 rezultatom slavile domaće momčadi. Graševina i Požega odigrali su 1:1 u 90 minuta, Patrik Šaur je u 11 donio prednost Graševini, dvije minute kasnije Ronaldo Hodak postavio konačni rezultat. Četiri domaća izvođača su uspješno odradili posao, dok su kod gostiju s Rekreacije netočni bilo Josip Kopačević i Niko Čuljak.
U Gradcu su Mihaljevčani preko Josipa Škode imali dva gola prednosti, a na kraju su završili nastup u Kupu, Lovro Zeljko je autogolom prepolovio prednost svoje ekipe, a Mateo Pavlović je u 76. pogodio za konačnih 2:2. U raspucavanju s 11 metara domaći su koncentriraniji, četiri su pogodila, Buturac promašili, ali su na drugoj strani Nikola Miholić i Ivan Marić neprecizni, pa će Gračani u sljedeću fazu u Kupu.
U Pavlovcima je Hajduk opravdao ulogu favorita protiv Mladosti, a gledatelji su vidjeli čak devet golova. Poveli su Mladostaši preko Luke Milosavljevića, Ivan Keć je poravnao, a Matej Crljen autogolom doveo Hajduk u vodstvo samo minutu nakon tog poravnanja. Luka Milosavljević je svojim drugim golom izjednačio na 2:2, a Ivan Keć svojim drugim donio novu prednost Hajduku. Nisu domaći odustajali, u 59. Petar Čatak je poravnao na 3:3, a onda u dvije minute nezaustavljivi Keć ipak odnosi pobjedu Hajduku koju je ovjerio Filip Dietzman. Ivan Keć je sa četiri gola ovjerio epitet junaka čitave osmine finala!
Kaže stara narodna poslovica – besposlen pop i jariće krsti. Ovaj dobrovački Pop nije nimalo besposlen, nemilice trpa protivničke mreže, ali se nekad osjeća poput popa iz poslovice, ne može on zabiti koliko obrana može primiti. Doduše, u ovom slučaju to i nije nešto pretjerano neočekivano jer je s druge strane stajao Lipik 1925. Teo Duvnjak je doveo Lipik u vodstvo, Popović je poravnao, pa početkom nastavka i preselio prednost na domaću stranu, no trajala je samo tri minut, toliko je trebalo Zdravku Gospočiću da poravna na 2:2. Tim se rezultatom ušlo u posljednjih 20 minuta, a u njima su Nino Cvijanović i još jednom Teo Duvnjak poentirali za prolazak Lipika.
Definitivno najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Kupa priredili su nogometaši Parasana koji su na svom terenu s minimalnih 1.0 slavili protiv Dinama iz Vidovaca. I ovdje se činilo da će o prolasku odlučiti jedanaesterci, no u 89. minuti Nikola Franikić asistria, a Matej Jaroš lobom pogađa za veliko slavlje Parasana!
Skratili smo izvještaj s utakmice pa ćemo dodati podsjetnik da se na istom mjestu, dakle Pod selom, igra utakmica znanja, odnosno nogometni kviz. 13. travnja s početkom u 18,00 sati, a oni najbolji će osim dobre zabave imati priliku osvojiti lijepih 200€ nagrade.
Kutjevo, Slavonija, Jakšić, Lipik 1925, Hajduk, Graševina, Slaven i Parasan, to je osmorka koja nastavlja borbu za trofej i izlazak na nacionalnu scenu u Hrvatskom nogometnom kupu.
Rezultati 2, kola : Jakšić – Papuk (Velika) 2:1, Graševina (Vetovo) – Požega 1:1 (4:3), Mladost (Pavlovci) – Hajduk (Pakrac) 3:6, Dobrovac – Lipik 1925 2:4, Parasan (Golobrdci) – Dinamo (Vidovci) 1:0, Slaven (Gradac) – Croatia (Mihaljevci) 2:2 (4:3), Slavonija - Slavija.4:1, Graničar (Zagrađe) - Kutjevo 2:6.