Slavonija pala u Đakovu dok je Kutjevo odigralo neriješeno, Slavija pobijedila Belišće

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Leon Tomić

Požega.eu | Slavonija pala u Đakovu dok je Kutjevo odigralo neriješeno, Slavija pobijedila Belišće Požega.eu | Slavonija pala u Đakovu dok je Kutjevo odigralo neriješeno, Slavija pobijedila Belišće

U srijedu je odigrano 30. kolo 3. HNL istok. Ludom ritmu subota/srijeda nema kraja i igrači moraju stisnuti zube i dati sve od sebe iz utakmice u utakmicu kako bi ostvarili što bolje rezultate.

Tako smo prekjučer svjedočili sjajnim predstavama naših klubova koji su još jednom pokazali da itekako mogu ugroziti vodeće momčadi lige.

Kutjevo je na domaćem terenu igralo protiv sjajnog drugoplasiranog Vukovara 1911. Utakmica je završila rezultatom 2:2, sasvim sigurno veliko iznenađenje i sjajna igra Kutjeva iznenadila je Vukovarce. Već prve minute utakmice gosti su poveli iz prve šanse, veliki šok za zelene i sasvim sigurno početak kakav nitko ne bi mogao zamisliti. Novi šok događa se u 38. minuti kada su Vukovarci povećali svoju prednost na 2:0. Kada se činilo da će se na poluvrijeme otići vodstvom Vukovara od 2:0, Grafina u 45. minuti ubacuje loptu glavom u gol te smanjuje prednost gostiju. Drugo poluvrijeme domaćini su pohvatali "konce" te se posložili i bili opasniji od gostiju. Rezultat sjajne igre došao je na naplatu u 69. minuti kada iz jednog brzog kontra napada gostujući igrač Aleksić postiže autogol i postavlja konačni rezultat 2:2.

Slavija iz Pleternice također je odradila fantastičnu utakmicu gotovo bez pogreške. Prilog u tome ide i rezultat gdje su Pleterničani pobijedili trećeplasirano Belišće kojem ove sezone rijetko tko može "ukrasti" bodove. Od početka utakmice vidjelo se kako su Pleterničani ozbiljno shvatili protivnika i u utakmicu ušli sa pravim pristupom. Trud i želja za pobjedom došla je na naplatu pred sam kraj prvog poluvremena, strijelac za domaćine bio je Tokić koji je hladnokrvno matirao gostujućeg vratara. Tijekom drugog poluvremena disciplina u obrani i motiviranost igrača Slavije održala je pozitivan rezultat te tako mirno privela utakmicu kraju sa rezultatom 1:0.

Što se tiče Slavonije iz Požege oni su gostovali kod Đakova. Tijekom prvog poluvremena mreže su još mirovale, ali već u drugom dijelu gledamo tri pogotka i vrlo zanimljivu utakmicu. Đakovčani su poveli, ali ta prednost nije dugo trajala, Marčetić vraća goste u život. Međutim pritisak domaćina je bio prevelik i do kraja utakmice Požežani primaju i drugi pogodak te se kući vraćaju porazom od 2:1.