Slavonija i Slavija "razbili" svoje protivnike, Kutjevo poraženo

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Leon Tomić

Požega.eu | Slavonija i Slavija Požega.eu | Slavonija i Slavija

U 33. kolu 3. HNL Istok koje je odigrano jučer, mogli smo vidjeti puno golova uz sjajne poteze.

Tako još jedan solidan vikend je iza nas, klubovi iz naše županije opravdali su uloge favorita u dvije utakmice, dok je trećeplasirano Belišće svladalo Kutjevo.

Kutjevo je otputovalo na gostovanje kod Belišća, bila je to jedna vrlo zahtjevna i teška utakmica za zelene s obzirom da Belišće ipak drži 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici gdje su sve do prije nekoliko dana bili u borbi za prvaka. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji gostiju koji su konstantnim pritiskom napadali domaćine, ali zasigurno jedan od najzaslužnijih za pobjedu je vratar Belišća koji je Kutjevo ostavio bez pogotka u prvom dijelu. Belišće pokazuje svoju kvalitetu i koristi šanse koje mirno realizira u pogotke, dok Kutjevo tek u drugom dijelu uspijeva postići pogodak preko Majetića. Odmah poslije toga domaćini ponovno povećavaju svoju prednost i bježe na dva gola prednosti. Gosti hvataju konce igre preko Majstorovića koji sjajnim potezom vraća nadu zelenih, ali nedugo zatim domaćini zabijaju nova dva pogotka i utakmicu polako privode kraju. Konačan rezultat saznajemo minutu prije kraja kada Grafina smanjuje rezultat na 5:3. Dodajmo kako je Belišće ovom pobjedom osiguralo jedinstvenu 3. HNL.

Sigurnu, dominantnu i uvjerljivu pobjedu ostvarili su Pleterničani koji su se pobjedom od 3:0 oprostili od domaće publike za ovu sezonu. Od početka se vidjelo tko je gazda na terenu i uz potpunu dominaciju gostima nisu ostavili puno šanse. Već prvo poluvrijeme proteklo je navalom na gol gostiju ali svoju kvalitetu pokazuje i vratar Bukovlja koji uspijeva iščupati nulu na poluvremenu. Početkom drugog poluvremena Slavija je samo dodavala gas i gosti su pukli pod pritiskom, a još jednom pogodak zabija Blatančić. Nije se dugo čekalo na novi pogodak, samo 15-tak minuta poslije toga Blatančić izlazi 1 na 1 sa Lopezom i sjajnim lobom povećava rezultat na 2:0. Konačan rezultat postavlja Lasić koji visokim pritiskom tjera obranu gostiju na pogrešku i mirno realizira za 3:0.

Još uvjerljiviju pobjedu od ove ostvarili su igrači Slavonije iz Požege. Dominantan pristup od samog početka utakmice pružio je gledateljima pravu nogometnu poslasticu. Puno šansi, golova i lijepih poteza vidjeli smo zadnji puta ove sezone u Požegi. Već nakon prvog poluvremena domaćini su imali prednost od 2:0 pogotkom Martinovića u 41. i Antunovića u 43. minuti. Drugo poluvrijeme usmjerilo je pozornost na fantastičnog Jančeka koji zabija hettrick i vodi Požežane do uvjerljivog slavlja. Dodajmo kako su gosti postigli svoj počasni pogodak sredinom drugog dijela, ali za nešto više jednostavno nije bilo snage kraj ovako dobro raspoložene Slavonije.