Slavila se pobjeda Vatrenih nad Šapnjolskom u Požegi i Požeštini (FOTO)

HRVATSKA: Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog (82. Kovačić), Badelj – Pjaca (92. Čop), Rakitić, Perišić (94. Kramarić) – N. Kalinić.
ŠPANJOLSKA: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fabregas (84. Thiago), Busquets, Iniesta – Silva, Morata (67. Aduriz), Nolito (60. Soriano).
STRIJELCI: 0-1 Morata (7), 1-1 Nikola Kalinić (45), 2-1 Perišić (87).
SUDAC: Bjorn Kuipers (Nizozemska)
STADION: Matmut Atlantique
GLEDATELJA: 40.000

POŽEGA – Gotovo je bilo izvjesno da će utakmica između Hrvatske i Španjolske završiti neriješeno što je u zadnjim minutama regularnog dijela preokrenuo Ivan Perišić koji je u ’87 minuti postigao pogodak i time Vatrenima rezultatom 2:1 osigurao prvo mjestu u skupini D na Euru u Francuskoj.

Brojni Požežani bodrili su Vatrene na otvorenom u požeškoj pješačkoj zoni na velikom platnu te u brojnim ugostiteljskim objektima u Kutjevu, Velikoj, Biškupcima i drugim mjestima odakle su nam slali slike i time dočarali atmosferu koja je bila kod njih.

Pomalo iznervirani požeški navijači zbog pogotka Španjolaca u ’7 minuti budno su pratili svaki potez vatrenih gromoglasno navijajući da dođe do izjednačenja što je osigurao u ’45 minuti Nikola Kalinić pa se lakše moglo otići na odmor. Nepostojeći jedanaesterac koji je dosuđen Španjolcima izvrsno je obranio Danijel Subašić što je dalo još veći podstreh da se vatreni još više zauzmu i dođu do željene pobjede.

Točku na “i” stavio je fenomenalni Ivan Perišić u ’87 minuti kada je zabio gol i time stavio Hrvatsku na prvo mjesto u  skupini D.

/Foto: D.M., D.K. i M.I. /