Slavija u Pleternici pobijedila Bedem iz Ivankova

PRIJE 4 MJESECA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Nogometni klub Slavija je na svom stadionu „Stjepan Zdenko Šivo“ u 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok porazio petoplasiranu ekipu Bedema iz Ivankova s 2:0. Poslije minimalne pobjede protiv NAŠKA u Našicama (0:1), pleternički nogometaši su na domaćem terenu protiv vrlo kvalitetnog i čvrstog takmaca ostvariti novu pobjedu u borbi za opstanak. Zbog crvenih kartona, za domaćina na ovoj utakmici nisu nastupili Marin Begić i Kristijan Budimir, a zbog tri žuta kartona, u gostujućoj momčadi izostali su Marko Karačić i Dinko Leko.

Prvo poluvrijeme proteklo je u inicijativi domaćina, a plod takve igre je vodstvo Slavije u 32. minuti utakmice. Strijelac je bio Marko Žuljević iz jedanaesterca (1:0), a tome je prethodio prekršaj nad Pavom Nikolićem, kada slavonskobrodski sudac Davor Jozić pokazuje na bijelu točku. Gosti ubrzo propuštaju izjednačiti, no udarac Marina Ležaića zaustavlja mladi vratar Ivan Kraljak, a  rezultat  se ne mijenja do odlaska na odmor.

U sličnom ritmu utakmica se odvija i tijekom drugoga poluvremena, a domaća momčad uspijeva u 66. minuti povisiti na 2:0 rijetko viđenim golom najboljeg igrača utakmice Pave Nikolića. Bedem u jednoj akciji ponovno propušta zabiti gol jer Ležaić iz kaznenog prostora ne uspijeva pogoditi Kraljakovu mrežu. Slavija do kraja susreta održava ovaj rezultat i osvaja značajna tri boda u borbi za opstanak. Poslije ove pobjede zauzima 14. mjesto s 23 osvojena boda. U 23. kolu odlazi na gostovanje u Oriovac, gdje se 13. travnja (subota) susreće s domaćim Oriolikom, koji se nalazi na 11. mjestu prvenstvene ljestvice.