Promjena teme
Prijava
Pretraži Požega.eu
TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK

Slavija i Vinogorac u Pleternici podijelili bodove: Odigrana izjednačena, neizvjesna i borbena utakmica

PRIJE 3 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U prvom kolu nove natjecateljske sezone u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi-istok Slavija  je na domaćem terenu ugostila čvrstu i kvalitetnu ekipu Vinogorca iz Slavonskog Broda, novajliju u ovom rangu natjecanja, Na stadionu „Stjepan Zdenko Šivo“ odigrana je borbena, uglavnom izjednačena i neizvjesna utakmica u kojoj su takmaci naposljetku podijelili bodove (1:1).

Domaća momčad na početku susreta preuzima inicijativu, a već u 4. minuti propušta priliku da dođe u vodstvo. Naime, nakon prekršaja nad Tomislavom Žuljevićem, dosuđen je jedanaesterac, no izvođač najstrože kazne Dino Bognar ne uspijeva zatresti mrežu. Slavija nastavlja s boljom igrom i učestalim napadima, a rezultat toga je pogodak T. Žuljevića u 37. minuti za 1:0. S ovim rezultatom odlazi se na odmor, a u drugom poluvremenu gosti imaju više od igre. Nakon jednog njihovog opasnog napada, mladi vratar Ivan Kraljak istrčava izvan šesnaesterca spašavajući svoj gol, no pritom dodiruje loptu rukom. Sudac Renato Furlić iz Darde pokazuje mu crveni karton i isključuje iz igre. Domaćin nastavlja s igračem manje, s pričuvnim vratarom Mislavom Karlićem.

Igračka prednost Vinogorca postupno dolazi do izražaja te u 62. minuti, poslije jednog njihovog napada, Josip Mijić iz kaznenog prostora savladava Karlića za izjednačenje i konačnih 1:1. Gosti do zadnjeg sučevog zvižduka pokušavaju preokrenuti rezultat u svoju korist, no to im ne uspijeva. Podjela bodova naposljetku je ipak najpravedniji ishod. Slavija u drugom kolu odlazi na gostovanje u Belišće, gdje se u subotu 31. kolovoza sastaje s istoimenim klubom.