Slavija i Oriolik u Pleternici podijelili bodove

10.10.2023. u 07:35
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Slavija i Oriolik u Pleternici podijelili bodove Požega.eu | Slavija i Oriolik u Pleternici podijelili bodove

U osmom kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok domaća Slavija sastala se u Pleternici s Oriolikom, momčadi iz sredine prvenstvene ljestvice. Kvalitetni gosti dolaze u vodstvo već u 13. minuti (0:1), a strijelac je Luka Morber koji nakon jedne odbijene lopte snažnim i preciznim udarcem pod prečku pogađa mrežu s oko deset metara. Na izjednačenje se nije dugo čekalo jer Slavija iz protunapada i ubačaja s desne strane u 23. minuti golom Ivana Smojvira glavom izjednačuje na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Oriolik propušta iskoristiti neke izrazite prigode za gol, a u tome ga sprečavaju sigurne intervencije mladog domaćeg vratara Ivana Kraljaka. Slavija ima svoje šanse, no njeni napadači nisu učinkoviti. Na odmor se odlazi s neriješenim rezultatom, a u drugom povremenu gostujuća momčad ima inicijativu te prijeti novim vodstvom. Na sreću po domaćina, u tome ne uspijeva, ponjaavše zbog dobrih Kraljakovih obrana. Do kraja utakmice nije bilo golova, a gosti mogu žaliti što kući odlaze sa samo jednim bodom, Poslije osmog kola, Slavija među 16 klubova zauzima 14. mjesto sa samo tri boda, ispred Kutjeva i Graničara iz Županje.