ŠAHOVSKI TURNIR „PHILADELPHIA 2023“ U RUŠČICI Prvo mjesto osvojio Matej Bušić iz ŠK Brestovac

PRIJE 1 GODINU
TEKST: I. Tomić [FB]

Požega.eu | ŠAHOVSKI TURNIR „PHILADELPHIA 2023“ U RUŠČICI  Prvo mjesto osvojio Matej Bušić iz ŠK Brestovac Požega.eu | ŠAHOVSKI TURNIR „PHILADELPHIA 2023“ U RUŠČICI  Prvo mjesto osvojio Matej Bušić iz ŠK Brestovac

U organizaciji Šahovskog kluba „Ruščica“ odigran je u Ruščici pokraj Slavonskog Broda deseti pojedinačni šahovski turnir „Philadelphia 2023„. Na brzopoteznom turniru u prostoru Konobe kod Barba Mate sudjelovalo je 19 natjecatelja iz Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije, a nastupili su klupski igrači iz Slavonskog Broda, Ruščice, Starog Slatinika, Gornjih Bogićevaca, Pleternice i Brestovca. Odigrano je 5 kola po švicarskom sustavu, s tempom 7 minuta po igraču, uz dodatne 3 sekunde za svaki potez.

Poslije zanimljivih i borbenih partija, prvo mjesto u seniorskoj konkurenciji osvojio je drugokategornik Matej Bušić sa 4.5 boda, iz Šahovskog kluba Brestovac, drugo mjesto

zauzeo je FM Josip Soldo (4) iz slavonskobrodskog ŠK Đuro Đaković, a treće prvokategornik Marijan Kanjković (4) iz pleterničkog ŠK Vina Markota. Najuspješnija junorka bila je MK Petra Karij s 3 osvojena boda iz ŠK Ruščica. U kadetskoj konkurenciji prvo mjesto zauzeo je Dominik Sestrić s 2 boda, iz ŠK Brestovac, a drugo njegov klupski suigrač Antonio Sertić (1).

Trojici prvoplasiranih igrača među seniorima dodijeljeni su pokali, a najboljima u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji uručene su medalje. Pokale i medalje dodijelio je predsjednik Šahovskog kluba Ruščica i ŠKI Hvidra-Brod Mato Opačak, koji je bio ujedno glavni sudac, sa svojim pomoćnikom Draganom Pavićem. Sponzori turnira bili su drugokategornik Ivan Opačak (Jack), član ŠK Ruščica, koji živi u SAD (Philadelphia), i umirovljeni pukovnik Mario Sosnik, predsjednik Hrvatskog časničkog zbora Brodsko-posavske županije. Druženje svih sudionika natjecanja nastavljeno je uz zajednički domjenak.