Rukometaši Požege osigurali 2. mjesto

Autor: D.K.

POŽEGA – U predzadnjem 21. kolu 2. HRL Sjever Požežani su pobijedili rukometaše RK Nova Gradiška 39:30 čime su osigurali 2. mjesto. Rukometaši Borova su izgubili u Slavonskom Brodu koji su imali isti broj  bodova kao rukometaši Požege sve do 20.kola što je Požežanima i presudilo ostanku na 2. mjestu.

Narednu utakmicu, u zadnjem 22.kolu HRL Sjever Požežani će igrati sa Ivanskom, 3.svibnja u Ivanskoj koji ishod na toj utakmici nikako ne može utjecati na konačni poredak.

Na večerašnjoj utakmici Novogradišćani su u prvom poluvremenu dominirali i vodili jednim do dva gola razlike na koncu kojeg je rezultat bio 18:19

U drugom poluvremenu Požežani su počeli preokretati rezultat i preuzeli vodstvo jer prva postava rukometaša iz Nove Gradiške nije izdržala igrati tempom kojim je započela. Rukometaši Požege su pri kraju drugog poluvremena stvorili četiri do pet golova razlike i tako držali odstupnicu sve do završetka utakmice koja je na kraju završila sa 9 golova više.

Na utakmici je za Požežane Marko Nekić postigao 10 pogodaka dok su za njim bili Marko Didić sa 7, Luka Jurković sa 6, po četiri pogotka postigli su Tomislav Raguž i Karlo Grgurić, dok je Ivan Balenović postigao 3, Filip Galić 2, a po jedan pogodak postigli su Karlo Pešić, Filip Šimić i Ivan Štetić.

Za Novogradišćane je najviše pogodaka postigao Matej Orelj 7, Marko Ćosić i Domagoj Kiš po 6, Marko Sertić 5, Igor Mihić 4 te David Antonić i Dominik Barun po jedan pogodak.

Što se tiče sedmeraca za Požegu je bilo 5 a za Novu Gradišku 4. Isključenja rukometaša Požege bilo je 4 dok su rukometaši Nove Gradiške prednjačili i ukupno imali 7.