Prva pobjeda Slavije u novoj natjecateljskoj sezoni

PRIJE 3 SATA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U petom kolu Hrvatske nogometne lige-istok Slavija je u Pleternici ugostila NAŠK iz Našica. U borbenoj i kvalitetnoj utakmici do posljednjeg sučevog zvižduka domaćin je izborio prvu ovosezonsku pobjedu 3:2. Čvrsti gosti već u 5. minuti dolaze u vodstvo (0:1), a strijelac je bio Robert Ćorić. Nakon učestalih napada domaće momčadi, Slavijin topnik Tomislav Žuljević savladava gostujućeg vratara Ivu Guljemovića i poravnava na 1:1. Poslije prekršaja u kaznenom prostoru nad Dinom Bognarom, sudac Stjepan Barišić pokazuje na bijelu točku. Gostujući igrači smatraju ovu sudačku odluku dvojbenom te pokazuju izrazito nezadovoljstvo, no osječki arbitar je neumoljiv. Uspješni izvođač jedanaesterca bio je u 40. minuti T. Žuljević koji postiže svoj drugi gol (2:1).

Na odmor se odlazi s ovim rezultatom, a u drugom poluvremenu Luka Đerek u prodoru s desne strane odmjerenim udarcem pod prečku povisuje u 66. minuti na 3:1. Bio je to njegov prvi gol otkako je došao u Slaviju. Samo dvije minute kasnije (68) našički pričuvni igrač David Knežević iz jednog protunapada po desnoj strani smanjuje na konačnih 3:2.U zadnjih dvadesetak minuta regularnog dijela susreta te u sudačkoj nadoknadi obje momčadi pokušavaju promijeniti rezultat, no u tome ne uspijevaju. Posebno se u tome ističe brzonogi i okretni domaći igrač Dino Bognar koji propušta nekoliko izrazitih prilika. Slavija je u šestom kolu ponovno domaćin, a susreće se 28. rujna (subota) s kvalitetnom momčadi Svačića  iz Starog Slatinika. Prigoda je to za osvajanje nova tri boda i pomak na prvenstvenoj ljestvici.