13.6.2023. u 17:33
TEKST: Jelenko Topić
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
13.6.2023. u 17:33
TEKST: Jelenko Topić
Lovački savez Požeško-slavonske županije nastavio je organizacijom stručnih predavanja za svoje članstvo. Tako su upriličili zanimljivo izlaganje dr. sc. Nikice Šprema, profesora Agronomskog fakulteta u Zagrebu, koji je prenio svoja iskustva i spoznaje o toj životinji.
Više desetaka lovaca iz tridesetak lovačkih društava s područja županije, te goste pozdravio je čelnik Lovačkog saveza Branko Bertelović. Tema predavanja bio je problematika čagalja s ciljem da se lovci više upoznaju s tom vrstom divljači.
-Vi ste jedna od rijetkih županija koja organizira ovakva predavanja, a to je neophodno našem lovstvu. Radio sam istraživanja sa rano preminulim kolegom Igorom Ilićem, koja su se pokazala izuzetno korisnima, a cilj je da se to prezentira javnosti – istakao je prof. Šprem donoseći tijekom predavanja niz detalja i nepoznanica o čaglju koji je uvijek bio autohtona divljač na ovim prostorima tako da su ga lovci imali priliku vidjeti u lovištima kojim gospodare.
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.