Požežanin Ivan Smiljanić osvojio zlatnu medalju na državnoj završnici Sportskih igara mladih u stolnom tenisu

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Jelenko Topić

Požega.eu | Požežanin Ivan Smiljanić osvojio zlatnu medalju na državnoj završnici Sportskih igara mladih u stolnom tenisu Požega.eu | Požežanin Ivan Smiljanić osvojio zlatnu medalju na državnoj završnici Sportskih igara mladih u stolnom tenisu

Proteklih dana u Splitu je održana velika državna završnica sportskih igara mladih u stolnom tenisu, gdje su snage odmjerili najbolji stolnotenisači i stolnotenisačice iz cijele Hrvatske u različitim kategorijama. U kategoriji dječaka 2010. godište i mlađe, iznimno talentiran Ivan Smiljanić iz Požege osvojio je zlatnu medalju i laskavu titulu državnog prvaka te time osigurao plasman na međunarodnu završnicu  Sportskih igara mladih sredinom kolovoza u Splitu.

Plazma Sportske igre mladih ove su godine organizirale više od 250 turnira u 10 Sportskih disciplina (Coca- Cola Cup u nogometu, Tommy turnir u malom nogometu, Kinder turnir u uličnoj košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, turnir u odbojci na pijesku, šah, graničar i atletika) i 26 jednodnevnih sportsko-edukativnih događanja u sklopu Telemach Dana sporta.I

Svi rezultati: Djevojčice 2010. : 1. Klara Končar (Bjelovar), 2. Anđela Živković (Šibenik), 3.Loreta Mandić (Šibenik) i Ema Majstorović (Nuštar), dječaci 2010.: 1. Ivan Smiljanić (Požega), 2. Šime Klarić (Šibenik) i 3. Fran Sarač (Čakovec) i  Mateo Terihaj (Samobor).