Poraz Slavije protiv Sloge u Novoj Gradiški

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Poraz Slavije protiv Sloge u Novoj Gradiški Požega.eu | Poraz Slavije protiv Sloge u Novoj Gradiški

Prilagodba teksta ▼
PRORED

Pleternička Slavija je u 27. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok na gostovanju u Novoj Gradiški poražena od domaće Sloge s minimalnih 1:0. U borbenoj, čvrstoj i korektnoj utakmici dviju momčadi koje se bore za opstanak domaća ekipa uspjela je u Sportskom parku „Ivo Petranović“ osvojiti tri vrijedna boda. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su oba kluba propustla nekoliko prigoda, posebno Slavijin topnik Marko Žuljević. Na završetku prvog dijela susreta mladi gostujući vratar Ivan Kraljak ističe se dobrom obranom, spašava svoju mrežu i sprečava domaćina da dođe u vodstvo.

Slična igra nastavlja se i početkom drugog poluvremena, a gosti održavaju ravnotežu u utakmici koja se uglavnom odvija na sredini terena. Sloga postupno preuzima inicijativu, a u 70. minuti prečka spašava Slaviju. Pritom se u igri ističe najbolji igrač Jakov Medvedović koji predvodi napadačke akcije. Samo četiri minute kasnije (74) Nikola Ciprić poslije jedne akcije postiže gol za zasluženu pobjedu i važna tri boda. U završnici susreta domaća momčad pokušava povisiti vodstvo, u čemu je umalo uspjela, no u tome je sprečava dobrim intervencijama vratar Ivan Kraljak.

Poslije ovoga poraza i prekinutog niza uspješnih rezultata, Slavija zauzima među 16 klubova 12. mjesto s 33 osvojena boda, a borba za opstanak bit će neizvjesna do posljednjeg 30. kola. U 28. kolu pleternički klub u susjedskom i županijskom derbiju dočekuje 18. svibnja (subota) vodeću Slavoniju iz Požege. Utakmica počinje u 17.3o sati.