10.5.2024. u 05:03
TEKST: I. Tomić
FOTO: OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
10.5.2024. u 05:03
TEKST: I. Tomić
FOTO: OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica
Učenici Osnovne škole fra Kaje Adžića u Pleternici i ove školske godine sudjeluju u međunarodnom Erasmus+ projektu „p.s. Pokreni solidarnost“. Na radionicama su u sklopu projekta kritički promišljali o mentalnom zdravlju, klimatskim promjenama i rodnoj ravnopravnosti te su analizom snažnih fotografija osmislili i pisali poruke solidarnosti za svoje sugrađane. Poruke su pisali na razglednicama koje će sljedećih dana doći na slučajno odabrane adrese u školskoj okolici. Učenici su s oduševljenjem osmišljavali poruke u kojima pozivaju na promišljanja o važnim temama današnjice te su razglednice poslane na različite adrese.
-Dragi sugrađani, ovim putem molimo vas da im odgovorite. Željno iščekuju vaše dojmove i poruke solidarnosti-poručuju iz škole. Poruke solidarnosti dio su projekta „p.s. Pokreni solidarnost“ kojeg provodi Centar za mirovne studije, u suradnji s organizacijama u šest zemalja: Francuskoj, Italiji, Sloveniji, Poljskoj i Španjolskoj, a kojim se nadopunjava nastava građanskog odgoja i obrazovanja, ali i brojni drugi predmeti i izvannastavne školske aktivnosti. Glavni je cilj aktivnosti razvijati kritičko mišljenje i građansku kompetenciju učenika (učenica) s važnim temama koje su sami odabrali.
Centar za mirovne studije se već dugi niz godina zalaže za kvalitetno uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u škole u Hrvatskoj, čime se svim učenicima i učenicama pruža mogućnost za razvoj njihove građanske kompetencije-znanja i stavova prema određenim društvenim i političkim temama te vrijednosti i ponašanja, koji uključuju spremnost za aktivno sudjelovanje u životu lokalne zajednice i globalno. Aktivnosti projekta „p.s. Pokreni solidarnost“ kreiraju prostor za rad na svim spomenutim razinama. Cilj je, osim razvoja građanske kompetencije mladih, motivirati škole da počnu aktivnije komunicirati sa svojim lokalnim zajednicama, da postanu mjesta razmjene ideja i mjesta susreta. O ovom projektu može se više saznati na stranici fraternity-card.eu te na Instagram profilu fraternity.card.
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.