Odigrano je posljednje kolo 3. HNL istok, evo kako su sezonu završili naši klubovi

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Leon Tomić

Jučer je kompletirano i posljednje 34. kolo u 3. HNL istok. Klubovi sa naših prostora mogu biti itekako zadovoljni ovom sezonom koja bi ih trebala još više motivirati za nove uspjehe.

Tako su jučer uvijek zanimljivi međužupanijski derbi odigrali Slavonija iz Požege i Kutjevo. Zeleni su ugostili Požežane po vrlo teškom vremenu i prikazali sjajnu igru. Bila je to jedna prava muška utakmica uz malo pravih šansi. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku taktičkog nadmudrivanja i ispitivanja snaga. Već u drugom dijelu Kutjevčani prijete prvi ali nedostajalo je malo sreće kako bi postigli pogodak. Kako to inače i biva u nogometu, Slavonija izvodi slobodni udarac te iz jednog odbijanca Antunović šalje loptu u mrežu i postavlja konačan rezultat utakmice 0:1.

Što se tiče Slavije iz Pleternica oni su gostovali u Čepinu te pružili jednu sjajnu partiju i dokazali da se mogu nositi sa gotovo svim protivnicima. Utakmica sama po sebi puna prilika i šansi, ali ipak nakon prvog dijela mreže su mirovale. Početkom drugog poluvremena Blatančić matira domaćeg vratara i dovodi goste u prednost. Domaćini se uspijevaju ekspresno vratiti u utakmicu te preokrenuti rezultat u svoju korist. Da Pleterničani ne odu kući praznih ruku pobrinuo se Lasić u 81. minuti koji postavlja i konačni rezultat utakmice 2:2.

Sve u svemu moramo biti zadovoljni napretkom naših klubova, te podizanjem njihove forme iz sezone u sezonu. Nadamo se kako će se sada što bolje odmoriti i pripremiti za nove izazove koji slijede već za par mjeseci.

U nastavku možete vidjeti tablicu uz koju stoji broj odigranih utakmica, pobjeda, poraza te neriješenih susreta uz gol razliku te konačan plasman naših klubova: