Nogometaši Kutjeva osigurali finale županijskog kupa nakon 35 godina

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Nogometaši Kutjeva osigurali finale županijskog kupa nakon 35 godina Požega.eu | Nogometaši Kutjeva osigurali finale županijskog kupa nakon 35 godina

Prilagodba teksta ▼
PRORED

Zeleni su uspjeli ostvariti uspjeh ulaskom u finale županijskog kupa, nakon 35 godina čekanja. Utakmica protiv Slavije u Pleternici pružila je zanimljivu i uzbudljivu borbu, unatoč tome što se to nije moglo naslutiti nakon prvog poluvremena.

U prvih 45 minuta, Zeleni su bili neusporedivo bolji i opasniji tim, stvarajući mnogo problema domaćoj Slaviji. Svaki prekid za Zelene predstavljao je opću opasnost za Slavijinu obranu. Već u petoj minuti susreta, Karlo Antunović je postigao prvi pogodak za Zelenenakon udarca iz kuta. Karlo je u izvanrednoj golgeterskoj formi, te je sa 7-8 metara udaljenosti, bez bloka, sposoban poslati loptu samo u mrežu. Do 22. minute, Zeleni su imali još nekoliko prilika, a domaća obrana napravila je grešku koju je Filip Nemec iskoristio iz kaznenog udarca.

U 31. minuti, rezultat je već bio 0:3, a ponovno je Antunović bio strijelac nakon odlične asistencije Ante Budimira. Domaćin se uspio vratiti u igru nakon prekida u 36. minuti. Zeleni su se zadovoljili vodstvom i povukli se, čekajući priliku za kontranapade. Nekoliko puta su bili blizu postizanja pogotka, no drugo poluvrijeme apsolutno je pripalo domaćinu.

Nekoliko propuštenih prilika Plavih i gol Dine Bognara iz kaznenog udarca u 58. minuti potpuno su otvorili utakmicu. Još jednom se pokazalo da je nogomet najzanimljivija igra na svijetu. Domaći su propustili nekoliko ozbiljnih prilika do kraja utakmice, a najbolju je imao dvostruki strijelac Bognar. Na 17 metara udaljenosti od gola, Bognar je uspio zaobići i vratara Zuluagu, ali je njegov primanje lopte nije bilo dobro, pa je obrana Zelenih ipak uspjela očistiti situaciju.

Unatoč jakom otporu domaćina u drugom poluvremenu, Zeleni su uspjeli zadržati vodstvo i osigurati svoje mjesto u finalu županijskog kupa nakon gotovo četiri desetljeća. Zelene u finalu čeka ekipa NK Bsk iz Buka koja je prošlogodišnji osvajač.