Požega.eu
Promjena teme
Prijava
Pretraži Požega.eu

NATJECATELJSKI VIKEND JUDAŠA „SLAVONAC“ IZ ČAGLINA: Mali borci osvojili više pobjeda

28.10.2024. u 07:33
TEKST: S.Š.

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

TEKST: S.Š.

U Osijeku je održan međunarodni judo turnir „Memorijal Josip Potnek“ na kojemu se natjecalo 498 judaša iz 37 klubova iz 4 države. U uzrastu do 8 godina po prvi puta se borila Vita Knaus, koja je hrabro izašla na borilište i zauzela 5. mjesto. Uzrast do 10 godina imao je tri natjecatelja Slavonca, Miu Vojnović i Olivera Validžića, koji pokazuju napredak u svojim borbama, te Borna Pajesta koji upisuje dvije pobjede i dva poraza, ali zbog brojnosti kategorije ostaje bez plasmana.

U uzrastu do 12 godina nastupalo je osam natjecatelja, Vanesa Zečević i Bruno Bluha osvojili su zlatne medalje, Ema Blagojević srebrnu i Filip Šutić brončanu, dok su plasman bez medalja ostvarili Petra Metić, Aleksanadar Gruber, Lucija Validžić i Lena Đukić. U uzrastu do 14 godina nastupalo je sedam natjecatelja sa rezultatima, Iva Čančar i Ivona Švajda osvojile su zlatnu medalju, a Filip Šutić (viši uzrast), Ema Blagojević (viši uzrast), Rafael Ćosić i Ella Lukas brončane medalje. Bruno Bluha (viši uzrast) i Nemanja Đukić hrabro su se borili kojima treba poželjeti više natjecateljske sreće na sljedećem turniru. U uzrastu do 16 godina borilo se šest judaša Slavonca, a briljirala je Iva Čančar kojoj je ovo stariji uzrast, te s četiri pobjede osvojila i drugu zlatnu medalju. Brončane medalje su osvojili Rafael Ćosić, Ella Lukas i Ivona Švajda kojima je ovo također bio stariji uzrastu. Posljednji je na borilište izašao Filip Matošić kojemu je nedostajalo malo natjecateljske sreće u borbi za medalju. Sve natjecatelje na borilišta je pratio Marin Knaus što je zahtijevalo puno energije i truda i bio je odlična zamjena treneru koji je bio odsutan zbog sudjelovanja Lane Knaus na Europskom kadetskom kupu u Kopru.

Kadetski kup je okupio 513 natjecatelja iz 26 zemlja, a Lani je poslužio kao svojevrsno zagrijavanje za kadetske kupove koje ju čekaju u sljedeće dvije godine kada će uzrastom i pripadati u kategoriju kadeta. Lanina kategorija do 63 kilograma brojila je 37 natjecateljica. Na svom prvom kadetskom kupu ostvarila je jednu pobjedu i dva poraza, te si otvorila vrata europskim natjecanjima koja su pred njom. Čestitke svim judašima koji su ovaj vikend izašli na borilišta i predstavljali klub, kao i Marinu koji je na sebe preuzeo veliku odgovornost, a zahvale svim navijačima koji su ih pratili i bodrili na tribinama ili iz vlastitih domova.

Sljedeći vikend je još jedno veliko natjecanje u Mostaru, tako da nema predaha, već se nastavlja s pripremama kako bi što spremniji otišli na njega.