Napokon pobjeda Kutjeva u maglovitim uvjetima: “Cijeli tjedan smo se pripremali za današnjih 90 minuta i došli do iznimno bitna 3 boda protiv jako dobrog protivnika” /FOTOGALERIJA/

Autor: sportalo.hr

Jako dobru utakmicu pred stotinjak promatrača izvan stadiona u maglovitim uvjetima odigrali su zeleni, Kutjevo i Čepin. Posebno mogu biti zadovoljni danas domaći koji su došli do prve pobjede pod novim trenerom koji je očito pohvatao konce i pokrenuo momčad jer Kutjevo dugo nije ovako izgledalo.

KUTJEVO – ČEPIN 2:0

Uvodnih 20ak minuta proteklo je u pravoj dominaciji gostiju, domaćin je izgledao vrlo uplašeno, nisu niti pokušali ozbiljnije zaprijetiti Jakovljeviću, dok je oko Leista sijevalo na sve strane, no u okvir gola ipak ne toliko opasno da ne bi vratar Kutjeva to uspio zaustaviti. Zapravo najbolju priliku Čepin je imao u 6. minuti kada su dobili slobodan udarac na 20 metra od gola u idealnoj poziciji, minimalno s lijeve Leistove strane, no od svega ništa, lopta je završila u živom zidu. Kutjevo je bilo bez šefa obrane Nemaca, no griljantno ga je zamijenio Marko Kalanj, nevjerojatno je da dečko koji zapravo i nije stoper odigra ovakvu utakmicu, 90 minuta bez greške i bezbroj osvojenih zračnih duela iako je “za glavu” niži od igrača kojeg je markirao. Čepin je uporno pokušavao probiti bok i prizemnim ubačajima tražiti napadače, prvi dio im je i prolazio, drugi nikako, obrana Kutjeva bila je odlična. Pritisak Čepina je polako rastao, a onda se rasplinuo u 10ak sekundi. Toliko je trebalo mladom Luki Samadžiji da otme loptu na svojoj polovini, oslobodi se čuvara, da odlično za Jakeševića koji se poput munje sjurio pred gol, usput je otresao dva suparnika i dao povratnu za Samardžiju koji poput kakvog iskusnog napadača pogađa između dva gostujuća braniča na liniji i Kutjevo je u vodstvu! Nakon toga se domaćin konačno opustio, i dalje je Čepin dominirao, ali sada izleti na suparničku polovinu postaju češći. Do odmora je Čepin uspio ugurati loptu iza Lesita, no označen je prekršaj u napadu, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Zelenih.

U nastavku čim se krenulo sjajna prilika za Banića, na asistenciju Jakeševića ostao je sam iskosa pred Jakovljevićem, tukao je snažno ali i prilično neprecizno. Čepinovi napadi postajali su sve jaloviji, bez prave ideje i dinamike u igri, Majstorović i Budimir su jako dobro zatvorili Krstanovića koji se morao dobro namučiti da dođe do lopte, kad se oslobodio pratnje jednoga, već ga je čekao drugi i Čepin je djelovao kao da nikada neće dati gol. Na drugoj strani Kutjevo je bilo sve bolje, pa je Banić još jednom bio sam pred gostujućim vratarom koji mu ulaskom u šut brani i ostavlja goste na životu, Majetić je još jednu sjajnu akciju mladog Samardžije završio promašajem sa 2 metra koji spada u rubriku vjerovali ili ne. U međuvremenu se nad ŠRC spustila gusta magla, vratari su se vidjeli međusobno tek nazirali s gola na gol. U tom maglovitom ugođaju u 65. minuti Čepin je bio u napadu, Karačić je osvojio loptu na svojih 16 metara i dijagonalom savršeno poslužio Jakeševića koji je brži od obrane i potpuno miran pred Jakovljevićem koji ovaj put nije imao nikakve šanse – 2:0!

Iako se ne može reći da nisu pokušavali i tjelesno dali maksimum, nogometaši Čepina do kraja nisu uspjeli napraviti ništa više od stihijskog ubacivanja u kazneni prostor kojeg je domaćin bez pola muke čistio i na kraju došao do zaslužene pobjede. Čepin je propustio veliku priliku, vratiti se na 2. mjesto i stići na samo 4 boda zaostatka za Marsonijom. Kutjevo je ovom pobjedom preskočilo Slogu, a jednako je važno i samo sebi dokazalo da može igrati, uz maksimalan pristup i koncentraciju, može se do pozitivnih rezultata!

Iznimno teška utakmica posebice u psihološkom pogledu za moje igrače koji su kako je utakmica odmicala bili sve bolji. Cijeli tjedan smo se pripremali za današnjih 90 minuta i došli do iznimno bitna 3 boda protiv jako dobrog protivnika. Čestitke svim sudionicima, sucima na iznimno korektno određenom poslu. Također bi čestitao našim navijačima koji su bili uz nas “iz daleka” i naravno mojim momcima koji su pokazali kako se igra sa srcem za svoj klub – rekao je trener Kutjeva Marko Žigić.

– Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, sami smo si krivi za ovaj poraz. Imali smo kod 0:0 2-3 odlične šanse, nismo ih iskoristili a oni su iz prvog ozbiljnog prelaska preko centra poveli. Tu je do izražaja došla individualna kvaliteta Jakeševića je presudila. Prvo poluvrijeme smo bili bolji, napadali, dominirali i imali igru, no igra je relativan pojam, broje se golovi. U drugom poluvremenu Kutjevo je bilo bolja momčad na terenu, okrunili su to golom i potvrdili pobjedu, a mi smo preko Bognara i Jurića imali dvije šanse kod 1:0, znači kad se sve to ne iskoristi što mi nismo i ne može se bolje proći od ovoga. Da je domaćin ovako igrao u prijašnjim utakmicama siguran sam da bi imali puno biše bodova, očito su im bodovi bili od velikog značenja, još jednom im čestitam – poručio je Igor Toth, trener Čepina.