SPORTAŠI U SUSJEDSTVU

Lucija Mihović i Mateo Horvatović osvojili zlato na judo festivalu u Prnjavoru

PRIJE 1 MJESEC
TEKST: Jelenko Topić

Požega.eu | Lucija Mihović i Mateo Horvatović osvojili zlato na judo festivalu u Prnjavoru Požega.eu | Lucija Mihović i Mateo Horvatović osvojili zlato na judo festivalu u Prnjavoru

Članovi Judokana iz Požege ovog vikenda su nastupili s četiri judašice i judaša na Judo festivalu u Mala Evropa u sjevernobosanskom gradu Prnjavoru. Turnir je okupio oko 500 judaša iz više od 15 zemalja Europe i svijeta. Požežani su imali zapažen nastup i osvojili dosta medalja.
Požežanin Jošua Ćuže u kategoriji U9 do 24 kilograma iz četiri borbe ostvario je tri pobjede, te osvojio brončanu medalju.)FOTO)
Marta Komušanac je u kategorijama U9 i U11 do 28 kilograma iz tri borbe imala dvije pobjede, te su joj pripale dvije bronce.

Nadalje Mateo Horvatović je nastupio u kategoriji U11 do 31 kiloggrama, te je u sve četiri borbe imao pobjede i zaslužio zlatnu medalju.
Lucija Mihović je ovom prilikom sudjelovala u kategoriji U13 do 57 kilograma uz ukupno trajanje borbi od svega tridesetak sekundi! Imala dvije borbe, te obje borbe je riješila u 30 sekundi ostvarivši zahvat ippon koji donosi trenutnu pobjedu i osvojila zlatnu medalju. Tako je potvrdila da je vrlo perspektivna judašica.