Požega.eu
Promjena teme
Prijava
Pretraži Požega.eu

Lovci pleterničke Šljuke pripremili vodu i hranu za divljač kako bi preživjela visoke temperature /FOTO/

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Jelenko Topić

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | Lovci pleterničke Šljuke pripremili vodu i hranu za divljač kako bi preživjela visoke temperature /FOTO/ Požega.eu | Lovci pleterničke Šljuke pripremili vodu i hranu za divljač kako bi preživjela visoke temperature /FOTO/

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Jelenko Topić

Prilagodba teksta ▼
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Dugotrajno sušno razdoblje bez padalina nema sumnje ostavilo je traga u lovištima, pa tako i u državnom lovištu Požeška gora površine 4066 hektara kojim gospodari Lovačko društvo Šljuka iz Pleternice.



Stoga su lovci Šljuke pod vodstvom svog predsjednika Damira Arambašića organizirali radnu akciju kako bi u tako ekstremnim vremenskim uvjetima osigurali preživljavanje divljači. Među njih dvadesetak na akciji su bili lovočuvar Anta Polgar, lovnik Željko Tomljanović Jelenko, predsjednik Nadzornog odbora Šljuke Alen Ergović i drugi.



Tijekom dvosatne akcije postavili su sol na solišta na predjelu Lončara i hranu u hranilice kako divljač ne bi u potrazi za hranom odlazila na poljoprivredne površine ratara u okolnim selima. Nadalje su uz pomoć rovokopača, te traktorske prikolične cisterne pripremili vodu za divljač jer su izvori brdskih potoka i kaljuže unutar lovišta presušili.



-Iskopane su dvije jame na predjelu Lončara gdje smo iz cisterne istočili više desetaka litara vode tako da divljač zbog žeđi ne odlazi iz lovišta u potrazi za vodom što je često činila prelazeći državnu cestu Pleternica-Batrina kako bi došli do vode u rijeci Orljavi – kaže nam Arambašić dodajući da se tako sprječava stradanje divljih životinja na prometnicama unutar lovišta. Pored toga na predjelu Duboki dol Rašinka očistili su strojem korito šumskog potoka kako bi kroz njega bio bolji protok vode što će također koristiti divljač.

Lovci Šljuke imaju slične radne akcije po potrebi i ovisno o stanju u lovištu, a na njih se obično odaziva dvadesetak članova tog društva.





Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

POŽEGA VREMENSKA PROGNOZA
Izdvojeno
Novo